Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum van 11 mei 1999. Terugkijkend op de inspraak-informatiebijeenkomst van 8 april j.l. inzake het voorontwerp bestemmingsplan Oostrum is vergadering van mening dat de bijeenkomst geslaagd mag worden genoemd. De belangstelling was groot. Zeer nadrukkelijk werd de voorkeur uitgesproken door meerdere vragenstellers voor woningbouw in eigen beheer. Ook de toewijzing van kavels kwam ter sprake, waarbij gepleit werd om de eigen inwoners meer mogelijkheden te bieden. Dit laatste punt vormt bij de gemeente onderwerp van studie. Benadrukt werd dat zoveel mogelijk rekening zal worden gehou den met de wensen van de aspirant- bouwers/kopers. Het plan als zodanig ondervindt waardering bij de aanwezigen. De hoop wordt uitgesproken dat de start niet al te lang meer op zich zal laten wachten. Ook het werkbezoek van B W aan Oostrum verliep goed. Op gestelde vragen werd ingegaan. Ook in deze bijeenkomst werd extra aandacht gevraagd door zowel inwoners als dorpsraad voor het huidige gehanteerde lotingssysteem bij kaveltoewijzing. Gepleit werd voor een praktische aanpas sing. Onderwerp van bespreking vormde ook het verzoek voor de uitbreiding van NS parkeerterrein en aanleg trottoir/fietspad tegenover station. Toezeg gingen hieromtrent werden niet gedaan. Het voorstel ondervond wel begrip bij B W. Overleg met o.m. NS zal plaatsvinden. Aangedrongen werd op plaatselijke aanpassing van verlichting. Toegezegd werd dat dit knelpunt tussentijds word aangepakt. Binnenkort komt een nieuw verlichtingsplan aan de orde, waarin extra aandacht uitgaat naar veiligheidsaspect. Dit kan resulteren in meer lichtpunten, maar ook in langere branduren 's-nachts. Inmiddels zijn enkele knelpunten aangepakt. Door B W wordt bevestigd dat op "de Hulst II "geen foodvestigingen mogen plaatsvinden. Het accent zal liggen op de perifere detailhandel. Ook een betere ontsluiting zal worden gerealiseerd via de Deurneseweg. De aandacht wordt gevestigd op het onlangs verschenen structuurplan "ruimte voor de toekomstMet name de passages over Oostrum kregen de aandacht alsmede enkele algemene zaken. De dorpsraad was ook vertegenwoordigd op de jaarlijkse Doden herdenking op 4 mei j.l. Wij gaan er nog steeds vanuit dat overeenkomstig het speelruimteplan het speelterrein in de van Broekhuizenstraat voor de vakantie "speelklaar" is. Het jaarlijks volleybaltoernooi zal op 27 juni op het speelterrein bij de Oude Watermolen worden gerealiseerd vanwege de bouwactiviteiten op het dorpsplein. Besloten wordt een tweetal rustbanken te plaatsen bij de "Eikenhof" aan de Spralandweg en bij de woonboerderij, bewoond door de fam. Graus (Geysterseweg 33). Verslag wordt uitgebracht van de actuele stand van zaken ten aanzien 3

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 3