Katholieke Bond van Ouderen Oostrum Secretaris: W. Hermans Geeststraatl 5807 AR Oostrum Tel.: 0478 - 583 889 LIMBURG \X GEZAMENLIJKE ACTIEDAG OUDERENBONDEN "Ouderen zijn het wachten beu!" Op dinsdag 1 juni 1999 organiseren de drie gezamenlijke ouderenbonden Unie KBO, ANBO en PCOB een actiedag onder het motto 'Ouderen zijn het wachten beu!'. Hiermee protesteren de bonden namens hun achterban - opnieuw - krachtig tegen de wachtlijsten in de ouderenzorg. Waarom deze actiedag? De ouderenzorg loopt in Nederland nog steeds vast. Door onvoldoende budget zijn er lange wachtlijsten ontstaan. Ruim 23.000 Nederlanders wachten op thuiszorg en zo'n 20.000 ouderen wachten op een plaats in het verzorgingshuis. Voor opname in een verpleeghuis is de wachtlijst opgelo pen tot ver boven de 8.000 wachtenden. Onder het bewind van Paars II zijn er nog geen baanbrekende verbeteringen opgetreden. Het wordt dan ook hoog tijd om het probleem opnieuw op de maatschappelijke en politieke agenda te zetten. Actie Wat kunt u op die dag van ons verwachten? Om te beginnen wordt er een 'Meldlijn recht op thuiszorg' opengesteld. Een speciaal telefoonnummer in het Perscentrum Nieuwspoort waar mensen hun bevindingen met de thuiszorg en de lange wachtlijsten kunnen doorgeven. De bedoeling van deze meldlijn is, te inventariseren in hoeverre mensen, die aanspraak maken op thuiszorg, deze noodzakelijke zorg niet krijgen. De telefoonlijn is op 1 juni 1999 van 12.30 tot 20 00 uur geopend en het num mer luidt: (070) 3924630. Dus... heeft uzelf ervaringen met een wachtlijst of kent u mensen in uw omgeving die al tijden op een wachtlijst staan, schroom dan niet op 1 juni te bellen met de "Meldlijn recht op thuiszorg" in Pers centrum Nieuwspoort te 's-Gravenhage. Hoe meer meldingen er binnen komen, des te groter de vuist is die gemaakt kan worden! Verder zal er namens de drie ouderenbonden een petitie over de wachtlijs ten worden aangeboden aan mevrouw J. van Nieuwenhoven, voorzitter van de Tweede Kamer of aan de voorzitter van de Vaste Kamercommissie voor Volksgezondheid mevrouw M. Essers. Deze petitie kent twee motto's: "We willen niet wachten tot we een ons wegen" en "Ouderen zijn het wachten beul". 17 KBO J

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 17