Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad gecombineerd met de halfjaarlijkse voorzittersvergadering van 9 maart 1999 in het Gemeenschapshuis te Oostrum. De installatie van de "omwonendencommissie TBS- Kliniek Venray" bevindt zich in een afrondende fase. Namens de dorpsraad zal Martien Frederix, Herenpasweg 14 hierin zitting nemen. Voorzover van toepas sing zal hij ons informeren omtrent de gang van zaken. Bij de inrichting van het speelterrein "van Broekhuizenstraat "zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden met de wensen van omwonenden, voorzover ze inpasbaar zijn binnen de doelstelling en budget van het speelruimteplan. De Oostrumse verenigingen zullen binnenkort een mutatieformulier ont vangen i.v.m. heruitgave van de Oostrumse Wegwijzer in najaar 1999. Afgaand op gemeentelijke informatie zal naar verwachting begin april een informatie-/inspraakbijeenkomst plaatsvinden over het voorontwerp be stemmingsplan "Oostrum Plaatselijk zullen wij hierop de aandacht vestigen. Verslag wordt uitgebracht van besproken zaken op het dorpsradenoverleg. De aandacht ging vooral uit naar het dorpenfonds. Tijdens het werkbezoek van B W aan de dorpen zal het college een cadeau overhandigen bestemd voor het algemeen belang. Vergadering besluit het "bolwerk" geplaatst bij gelegenheid van het BCL - Treffen in 1989 te voorzien van een plaquette met bijpassende tekst. Het ligt in de bedoeling het "bolwerk tezijnertijd te verplaatsen naar het gerenoveerde dorpsplein. Het bestuur van de Stg. Gemeenschapshuis geeft opening van zaken omtrent het reilen en zeilen binnen genoemde stichting. Een duidelijk beeld wordt geschetst van de Stg. Gemeenschapshuis als gemeenschaps voorziening en als verenigingsgebouw. Ook de doelstelling van de "B.V. wordt toegelicht waarin de para-commerciële activiteiten zijn onderge bracht. Gewezen wordt op de veranderde wetgeving op dit gebied. Gede gen informatie wordt gegeven omtrent zowel de huidige financiële positie alsook van enkele voorgaande jaren. Duidelijk blijkt dat afgelopen jaren veel ten goede is veranderd. De resultaten zijn het gevolg van een nood zakelijk gewijzigd beleid dat zijn vruchten begint af te werpen. De vergade ring maakt ruimschoots gebruik van een open discussie. Op voorstel van het bestuur van de Stg. Gemeenschapshuis wordt besloten dat genoemd stichtingsbestuur jaarlijks op deze wijze verantwoording zal afleggen aan een gecombineerde vergadering van dorpsraad en voorzittersvergadering. Binnen het stichtingsbestuur zijn nog enkele vacatures, die men zo snel mogelijk ingevuld wil zien. De voorzitter van de OOZO doet de suggestie om eventueel de in decem ber in gebruik genomen feestverlichting over te dragen aan de dorpsraad. Een voorstel dat nog onderwerp van overleg zal vormen binnen de dorps- 3

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 3