den. Door een wonderlijke gebeurtenis die met de vondst van het beeldje gepaard ging, werd een kapel gebouwd en ontstond er 'n levendige Mariadevotie. Oostrum is allereerst een genade-oord. Geen Lourdes of Fatima, waar uiterlijk herkenbare wonderen gebeurd zijn en nog gebeuren. Het is een genade-oord, waar mensen met hun menselijk verdriet om gees telijk of lichamelijk lijden, hetzij van zichzelf of vanwege anderen dat moeten ondergaan, om troost bidden en soms om berusting en aanvaarding ervan. Zij verwachten geen wonderen, maar getroost huiswaarts te keren en soms hun zorgen en problemen opgelost te zien. Er zijn ook nu nog mensen die heel bijzondere gunsten in hun persoonlijk leven op haar voorspraak hebben gekregen; en veel mensen zeggen dat zij iets aan haar te danken hebben. Door buitengewone ervaringen ben ik persoonlijk bijzonder in haar voor spraak gaan geloven. Want zo is het toch. Wanneer wij ons tot Maria wen den, dan vragen wij haar in feite om voor ons te bidden, dat zij onze voor spraak zal zijn bij God, dat zij ons gebed, versterkt met haar gebed, bij haar Zoon, bij God aanbeveelt. Er is wel geen kind dat zo hartstochtelijk bemind werd door zijn moeder, als Jezus door Maria; haar liefde voor Jezus was onuitputtelijk. Met haar Zoon Jezus nu op de meest innige wijze met Hem verbonden in de Hemel, kan het niet anders of zij is nu 'n machtige voorspreekster bij haar kind voor wie zij alles geofferd heeft. Zij is onze voorspreekster in alle noden; niet alleen om de grote noden van de kerk is zij bekommerd, maar ook om al die kleine, eenvoudige zorgen van iedereen, van ons persoonlijk. Zij is immers met ons verwant. Volgens de wil van Jezus aan het kruis is zij ons tot Moeder gegeven. En een echte moeder, en dat is Maria op volmaakte wijze, verliest haar kinderen nooit uit het oog en uit haar hart. We hoeven onze hand maar uit te steken en zij zal ons bij de hand nemen en tot steun blijven in ons leven. Moge onze genadekapel voor U allen een thuis worden of weer worden, een ontmoetingsplaats, waar we tot Maria bidden om haar voorspraak en waar Maria ons zal leiden naar een hernieuwd geloof, waar we de zin van het leven weer ontdekken en Gods werkelijke aanwezigheid en liefde ervaren. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o Attentie In verband met Hemelvaartsdag wordt u vriendelijk verzocht om de kopij voor week 19 in te leveren op Zondag 9 mei vóór 21.00 uur. Bij voorbaat dank De Redactie. 13

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 13