dag wat het leven van ons vraagt. Help ons, door de voorspraak van Maria, daaraan te beantwoorden. Volgorde Processie 1Misdienaars met kruis 2. Harmonie 3. Processiegangers 4. Kinderen die bloemen strooien 5. Beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum 6. Gemengd Koor 7. Kerkbestuur, baldakijndragers, priester met het Allerheligste, omringd door het Gilde van Overloon Route Komende vanuit de hoofdingang van de kerk gaan we naar de Mgr. Hanssenstraat vervolgens naar de Watermolenstraat, Randenrade, Vlas akker, weer Mgr. Hanssenstraat en sluiten de processie dan in onze kerk met zang en muziek en de zegen met het Allerheiligste. Attentie! Attentie! Attentie! Geachte ouders van de leerlingen van groep 4,5 en 6 van onze basisschool. Zoals U reeds hebt kunnen lezen, hebben we zondag a.s. 9 mei onze jaarlijkse Maria-processie. Nu ben ik gewend in de week vóór de processie even de klassen binnen te gaan en de kinderen te vragen of zij met de processie mee willen doen met bloemen te strooien voor het Mariabeeld en het Allerheiligste. Maar die mogelijkheid heb ik deze keer niet vanwege de vakantie van de kinderen. Nu is mijn vraag ouders: Zoudt U Uw kind willen vragen en inspireren om met deze Maria-processie mee te doen? Wij zullen er wel voor zorgen dat er veel strooibloemen zijn. De H. Mis begint om 10.00 uur. Na deze H. Mis, en dat is ongeveer 10.45 uur, begint de processie. De mandjes met bloemen staan achter in de kerk, er is voor gezorgd dat enige dames deze kinderen zullen begeleiden op deze processie-tocht. Mogen we op Uw medewerking rekenen? Dan alvast heel hartelijk dank! Meimaand - Mariamaand, ook heel zeker voor Oostrum! Vele kerken zijn toegewijd aan Maria. En in iedere kerk heeft Maria haar beeld, dat men voor haar heeft laten maken. Maar ons Mariabeeldje werd niet gemaakt, het was er, een landbouwer vindt het op zijn akker, en terwijl er niemand in de omgeving te bekennen is, hoort hij de stem: hier wil ik rusten. En de landbouwer begreep hieruit: "Bouw me een kapel van waaruit ik aan allen mijn genade kan uitdelen als ze er vurig om vragen. "Genade!", dat betekent: 'n gunst, zoals de oplossing van onoplosbare gezinspro blemen, helder inzicht in wat gedaan moet worden, opbeuring in moeilijkhe- 11

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 11