RKBVC 1 - Oostrum 13-1 De uitwedstrijd tegen Boekend was duidelijk een wedstrijd met twee gezich ten. De eerste helft gaf een Oostrum te zien dat duidelijk beter was dan de gastheren, maar verzuimde dit overwicht voldoende uit te drukken. Na de gelijkmaker in de tweede helft was Boekend de betere ploeg en behaalde een makkelijke overwinning. Oostrum begon goed en had duidelijk het betere van het spel maar slaagde er niet in duidelijke kansen te creëren. In de 18e minuut was het Dick Janssen die een terugkaatsende bal in het doel schoot en Oostrum verdiend op voorsprong zette. Hierna bleef Oostrum heer en meester en Mark van Dijk kreeg een opgelegde kans om de voorsprong uit te bouwen. Buiten deze kans waren alleen afstandsschoten gevaarlijk en zodoende bleef de ruststand 0-1In de tweede helft moest Oostrum het karwei afmaken. Dit idee leefde tot de 55e minuut toen Boekend via een Lucky goal op 1-1 kwam. Een bal vanaf de rechterzijde zeilde over de keeper heen en plofte in het doel. Tot dan toe een onterechte stand, maar Boekend maalde er niet om en zeker niet toen 5 minuten later een afstands schot doel trof (2-1). Hierna speelde Boekend de wedstrijd makkelijk uit en haalde het tempo uit de wedstrijd met veelvuldige blessurebehandelingen. In de 88e minuut werd het zelfs 3-1 toen de beste RKBVC-speler vanaf de 16 vrij kon uithalen. Marcel Holtackers had de schade in de laatste minuut nog kunnen beperken, maar oog in oog met de RKBVC-keeper ging zijn inzet net langs. Na afloop kon Oostrum terugzien op een dure nederlaag tegen een ploeg die vanaf de gelijkmaker feller was in de duels en op basis daarvan aanspraak kon maken op de drie punten. Oostrum 5 - Montagnards 5 4-2 (3-0) Ja u leest het goed. Oostrum 5 wist eindelijk weer eens een wedstrijd in winst om te zetten. Dit gebeurde voor het laatst op 17 januari van dit jaar, toen tegen Stormvogels 3. Oostrum begon de wedstrijd zoals vaker de laatste tijd niet fel genoeg en de eerste kansen waren voor de bezoekers uit Bergen. Na een moeizaam openingskwartier ging de strijd gelijk op met heel weinig echte kansen meer. Het was dan ook een goede Oostrumse periode van 10 minuten waarin Montagnards op de knieën werd gedwongen. In de 25e minuut werd G. Kunen aangespeeld en deze zette H. Jeucken vrij voor de doelman. H. Jeucken faalde niet en de 1-0 was een feit. Even sloop er onderlinge irritatie in de Bergense ploeg en Oostrum profiteerde optimaal. In de 27e minuut vond H. Hofman weer de vrijgelopen H. Jeucken en deze scoorde beheerst de 2-0. Toen M. Derks twee minuten later door H. Hofman in stelling werd gebracht en de 3-0 op het scorebord kwam leek het duel beslist. Montagnards herstelde zich en wist verder ongeschonden de rust te halen. Oostrum begon daarna de tweede helft zoals de eerste begon. Te slap. Dit resulteerde al in de 46e minuut tot een vermijdbare tegentreffer. Even leek er hoop voor de Bergense ploeg maar in de 48e minuut counterde 12

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 12