9. Vaststelling agenda werkbezoek B W aan Oostrum op Dinsdag 13 april a.s. 10.Financieel overzicht 1998 van de Dorpsraad. 11. Jaarverslag 1998 en jaarprogramma 1999 van de dorpsraad. 12.Rondvraag. 13.Sluiting. Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum van 9 februari 1999. Mw. Barwasser van de gemeente Venray geeft een toelichting op het speelruimteplan. Zij benadrukt de veiligheidsaspecten van de speel toestellen. Vergadering neemt kennis van de plannen voor 1999. Voor de uitvoering van het totale plan is 280.000 gereserveerd. Het plan omvat herinrichting van bestaande en waar nodig aanleg van nieuwe speelter- reintjes. Uit het gemeentelijk onderzoek blijkt dat in Oostrum te weinig voorzieningen zijn. Aan het overleg wordt ook deelgenomen door een afgevaardigde van de oudervereniging en Mariabasisschool. Besloten wordt om eerst het speelterrein aan de van Broekhuizenstraat grondig aan te pakken. De speeltoestellen worden afgestemd op de leeftijdsgroep tot 10 jaar. Het streven is om rond juni a.s. het terrein gebruiksklaar te heb ben. Er wordt een werkgroep geformeerd samengesteld uit vertegenwoor digers van oudervereniging en dorpsraad, die samen met mw. Barwasser een en ander zullen uitwerken. Ook de andere speelterreinen komen voor herinrichting in aanmerking. Als proef zal in vrijwel alle dorpen tijdelijk een mobiele skatebaan geplaatst worden. In Oostrum zal dit zijn in de periode half augustus/ half september. Locatie: het huidige basketbal veld. Met als uitgangspunt de huidige normen wordt er naar gestreefd om in het toekomstige nieuwbouwplan ruimte te reserveren voor nieuw aan te leggen speelterreinen. De afgevaardigde van de Mariabasisschool wijst erop dat de speel toestellen op het schoolterrein ook buiten schooltijd gebruikt mogen worden. Dit gebaar ondervindt aller waardering. Mw. Barwasser wijst er terecht op dat het "schoolgebeuren en dus ook de school speelplaats" los staat van het speelruimteplan. Een nieuw verlichtingsplan als onderdeel van het Veiligheidsplan is in voorbereiding. Naar onze mening is het gewenst om de huidige straatver lichting op enkele punten aan te passen. De werkgroep Aostrum 2000 is volop bezig met de organisatie van activi teiten rond de eeuwwisseling. Tezijnertijd zal Oostrum hierover de ge wenste informatie ontvangen. De vrijwilligerscentrale Venray vestigt via Synthese de aandacht op het tekort aan beschikbare vrijwilligers. In een folder geven zij aan dat zij werkzaam zijn op een zeer breed terrein. In verband met de start van de nieuwbouw van het woonzorgcomplex op 3

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 3