Sinterklaasviering in het gemeenschapshuis en school. Zij zullen dit soort zaken eerst bespreken binnen hun bestuur. Mw. Annelies de Kleijn- Nelis- sen fungeert als contactpersoon tussen de dorpsraad en oudervereniging. Op uitnodiging is de KBO afd. Oostrum aanwezig om samen met de dorps raad van gedachten te wisselen op welke wijze het beste invulling kan wor den gegeven aan de Kerstactie. Voorzitter benadrukt dat de dorpsraad elk jaar veel waardering ontvangt bij de aanbieding van de kerstpakketten. Op zich is dit van bijkomstige aard; niettemin is het aanwijzing dat de aanbieding van een kerstpakket door de direct betrokkenen zeer gewaardeerd wordt en evenzeer door de naaste familieleden voorzover van toepassing. Als dorpsraad fungeren wij slechts als een doorgeefluik. De inwoners van Oostrum maken het namelijk moge lijk om dit gebaar te maken. "Het niet vergeten worden, het er nog bijhoren, het blijk van medeleven", zijn de meest in het oog springende reacties. Niettemin worden wij ook jaarlijks geconfronteerd met teleurstellingen. Dat komt doordat de "doelgroep" niet goed omschreven is. Dit betreft vrijwel uitsluitend de thuisblijvende zieke medemens. Welk criterium moeten wij hiervoor aanleggen? Zeker niet leeftijdsgebonden! Uit de gedachtenwisseling blijkt overduidelijk zoals verwacht dat elk recht geaard mens zijn of haar gehandicapte en/of zieke medemens zo'n kerstpakket meer dan van harte gunt. Het gaat er echter om: hoe kun je teleurstellingen achteraf voorkomen? Er zullen altijd gevallen zijn, die niet passen binnen de regeltjes. Daarvoor zal dan terecht een werkgroep/bestuur zelf de verantwoordelijke beslissing moeten ne men. Omdat de Kerstactie niet leeftijdsgebonden is, heeft de KBO hierme de geen bemoeienis, aldus het verenigingsstandpunt. De vergadering heeft hiervoor begrip. De slotconclusie om in aanmerking te komen voor een kerstpakket is: - zij, die zijn opgenomen in een ziekenhuis, ongeacht de plaats waar; - uit Oostrum afkomstige bewoners van een verpleegtehuis/verzorgingste huis. Met name denken wij dan aan b.v. een Schuttersveld, (het tehuis, de flat, de aanleunwoning), Beukenrode, een zwakzinnigeninstituut. Dat betekent dat de leeftijdsgroep 80 plus (niet vallend onder de eerder ge noemde doelgroep) niet meer in aanmerking komt. Er zullen altijd grensge vallen blijven. Het is aan de direct verantwoordelijken om hieraan invulling te geven op een wijze, die zij passend en wenselijk vinden in de geest van de regeling. Op 25 januari zullen wij deelnemen aan een bespreking van het concept speelruimteplan gemeente Venray. In genoemd plan wordt benadrukt dat blijkens een verricht onderzoek in Oostrum sprake is van een achterstand in speelruimtes. Het rapport spreekt over een "veroudering" van de Oostrumse jeugd. Dit wordt geïllus treerd met aantallen in de diverse leeftijdsgroepen. Een gegeven dat door werkt in peuterschool, basisschool en verenigingsleven. 5

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 5