Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum van 12 januari 1999. De oudervereniging van Mariabasisschool zal bekijken of voor de eventueel te plaatsen textielcontainer in de nabijheid van de school een plaatsje vrij is. Elders in de gemeente zijn de ervaringen positief. 4 Een afvaardiging van de dorpsraad zal deelnemen op 28/01 aan het debat over de Venrayse Ruimte. Een uitnodiging werd ontvangen van de carnavalsvereniging voor de recep tie van vorst Bert Linskens en Sjef Arts op Zondag 17 januari. Vernomen wordt dat er overeenstemming is bereikt over verplaatsing van sportpark "de Spar". De architect is bezig met het ontwerpplan accommoda ties. De kans is aanwezig dat de renovatie van het dorpsplein vrijwel tegelijker tijd gereed komt met de ingebruikname van het wozoco-complex. Zodra het plan gereed is, zullen wij ook een beroep doen op het dorpenfonds. 4 De dorpsraad neemt de uitnodiging van het bestuur van het gemeen schapshuis aan voor een gezamenlijke vergadering. De heer W. Sassen is de nieuwe contactpersoon bij de gemeente voor het openbaar groen als opvolger van Hr. Krebbekx. Bij de gemeente is naar aanleiding van ontvangen klachten de aandacht gevestigd op de slechte toestand van trottoir aan de Mgr. Hanssenstraat gelegen tussen de T-kruising Stationsweg en NS overweg liggend aan de rechterkant komend uit de richting Venray. De kerstboomversnippering is goed verlopen. Er was een groot aanbod van kerstbomen. 4 In Oostrum zijn nog 43 panden niet aangesloten op de riolering in hoofd zaak liggend in het buitengebied. Onderwerp van studie is of er mogelijkhe den zijn om de niet aangesloten panden in de gemeente alsnog aan te slui ten. Aangedrongen wordt op goede informatie aan betrokkenen. Verschillende dorpen in de gemeente hebben gebruik gemaakt van be schikbaar gestelde fondsen door de organisatie: Leefbaarheid de Peel. Dat geldt ook voor Oostrum. 4 Voorzitter benadrukt dat de woningbouw op de kerkdorpen een punt van zorg blijft. Kijkend naar Oostrum stelt hij vast dat zowel in 1997 alsook in 1998 (1 nog in afbouw) 2 woningen gebouwd worden. Tot en met 1999 heeft Oostrum recht op 27 woningen (jaarlijks 9). Ondanks de realisering van het wozoco-complex (15 eenheden) zal naar verwachting eind van dit jaar toch nog sprake zijn van een achterstand van 15. De hoop wordt uitgesproken dat het op korte termijn geplande overleg zal leiden tot het beoogde resultaat. 4 De evaluatie van zowel de Sinterklaasviering als Kerstactie was aanleiding tot een intensieve discussie. Afgevaardigden van de oudervereniging geven duidelijk aan niet afwijzend te staan ten opzichte van meer betrokkenheid en invulling van de jaarlijkse 3

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 3