Jeugdprinsebal. Afgeloëpe zaterdagaovend was ut eindelijk zöwiet, de neejje jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze wier bekend gemakt. Koste nog moeite ware gespaard um ut neusje van de zalm ien huus te hale vur de presentatie. Zoë ware anwezig, Frits Springer, Robert den Bink en de neejste anwinst van Joop van Ellende, Raymond van Barneveld. Vurdat ut neejje prinselijke trio uutkwaam, nam Barney ut woord um afscheid te neme van jeugdprins Frank, vorst Tom en nar Edwin. Nao hun laetste speeches en ut prachtige staaltje acrobatiek van Edwin, wiere ze ontdaon van de beneuëdigde klier, en ginge ze wer as gewoëne vastelaovesvierders dur ut laeve. Mar dat den vastelaovend toch nie zoë goed was gewist bleek uut Frits Springer ziene praotshow. Dur was toch wat onenigheid ontstaon tussen Frank, Edwin en Tom. Mar dur heldhaftig optreejje van Springers bo dyguards en ut praote van Frits kwam ut toch nog redelek goed tussen die jongens. Daornao was ut woord an Robert den Bink den verder ging mit zien wel be kende "All you need is love". Vur dees biezondere uutzending haaj heej drie bekende vróllie um ien de caravan plats te neme, dit ware Linda de Snol, Catherine Dweil en Liesbeth Slist. Alledrie wisse ze precies wat ze waon hebbe en ware vastbesloten en vastelaovesdate ien de caravan te viende. Robert haaj goed zien best gedaon en riep de mannen naor veur um plats te neme ien de caravan. Umdat ze toch den tied neuëdig han um en keus te kunne make, ging ut programma verder mit Barney. Den verder ging ut programma moppentoppers, waorien de neejje talenten van Aostrum naor veur kwaame. Daornao ging ut verder mit de neejje dart show van Barney, waorien prins Jan en nar Rob liete zien waorum zeej gen wereldkampioen zien geworre. En as laetste was dur nog en prachtig op treejje van twieë neejje raodsleejje ien de playbackschow. Nao dit alles naam Robert den Bink ut wer over um de drie vróllie te laote vertellen of ze en keus han kunne make. As urste ware ut de mannen die ware afgevalle en naor de zaal terug moge en zoë bleve de drie vastelao- vesdates over. Linda de Snol was op zuuk naor en prinselijk iemand, iemand mit gezag en den haaj ze gevoonde, heej was dur ut dolle hin en sprong den caravan uut en daor stond heej dan vur os. De neejje jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze, prins Jan IV (Ver- heijen). De keuzes van de andere twieë vróllie ware, vorst Kees (van de Ven), en nar Ruud (Hendrix). Nao ut urste officiële gedieëlte vur dit neejje prinselijke trio kös den vastelao vend hiëlemaol los barste. De jeugdcarnaval -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 11

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 11