Jeugdprinsebal Zaoterdag 23 jannewarie Zaoterdag 23 jannewarie is alwer den laetste dag van de regierperiode van ozze jeugdprins Frank. Op dizzen aovend motte weej, nao en schitterend vastelaovesjaor afscheid gön neme van jeugdprins Frank, vorst Tom en nar Edwin. Dit gebeurd natuurlek nie zoëmar.ok vur deez jönges geld dat de toe komst vur hun ope lit nao zon jaor. Of die toekomst ien Showbiz-city of eur- ges anders dat zal op dizzen aovend hoeëgstwarschienlek bekent werre. Of weej ien Showbiz-city ok ozze neejje jeugdprins, ozze neejje jeugdvorst en ozze neejje jeugdnar kunne viende dat is natuurlek ok nog mar de vraog. VA/at wel duudelek is, is dat weej dit jaor hulp kriege van veul bekende minse die extra zien gekomme urn ös te helpe. Showbiz-city opent dürrum op 23 jannewarie vanaf 18.30 uur ien zaal De Karklingel al hun deure urn ien de verwachte drukte wer alle minse gemoe delijk binnen te kunne laote komme. Ut aftreejje zal ongevér urn 20.11 uur beginne en dan hope weej urn 21.00 an iederieën vur te kunne stelle, ozze neejje jeugdprins, prins? Natuurlek kunde ok dit jaor wer raoje wie den neejje jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze werd. Ok dit jaor hebbe weej, zoëas geej hieronder ziet, wer en briefke mit tien name samengesteld, waorvan dur ieëne jeugd prins zal werre. Vur ös zuuj ut fijn zien as gillie op zaoterdag 23 jannewarie ut briefke iengevult klaor het ligge. Ut raoje kost 1 guide per naam, en na tuurlek meugde ok alle name ankruuse. Weej komme op 31 jannewarie deez briefkes ovverdag ophale, dus tot dan. De jeugdkarnaval. Naam: Adres: Thijs Cox Maarten van Lunen Gijs Dupont Bart Rutten Tom Gielens Bob Surminski Ruud Hendrix Kees van de Ven Arjan Kempen Jan Verhijen 15

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 15