Parttimers pensioen Venray-Oostrum E-mail:peelmaas@tref. nl 14 Om even bij stil te staan: Parttime werken: wat betekent dat voor uw pensioen? Veel meer mensen maken momenteel bewust een keuze hoeveel uren per week ze willen werken. Men probeert per situatie een evenwichtige verdeling te vinden tussen werk en vrije tijd. Daarom kiest men vaak voor een part-time functie. Wat de meesten zich bij zo 'n keuze niet realiseren is dat part-time werken gevolgen kan hebben voor het pensioen. U werkt parttime. Vroeger betekende dat automatisch dat u een pensioenregeling wel kon vergeten. Want de meeste pensioenfondsen weigerden vroeger botweg om parttimers op te nemen. Sinds 1994 doen parttimers wél gewoon mee. Alleen werkt die nieuwe regeling niet altijd met terugwerkende kracht. Parttimers die al wat langer werken, komen daardoor soms tóch pensioenrechten te kort. Zo laten of iets extra's doen? Parttimers hoeven zich niet meteen zorgen te maken. Maar het is wel zaak om te kijken of een eventuele aanvulling op uw pensioen nodig is. Als u pas na 1994 bent gaan werken en u kunt goed rondkomen van wat u nu verdient, dan is er eigenlijk niets aan de hand. Als u gewoon in het pensioenfonds bent opgenomen, dat krijgt u na uw pensionering doorgaans 70% van uw laatstverdiende bruto loon. Omdat er een aantal lasten wegvallen (belastingen, premies) valt zo'n achteruitgang in inkomen meestal wel te overbruggen Misschien werkt uw partner ook wel. Als daarbij pensioen wordt opgebouwd, krijgt u te maken met het zogenaamde AOW-gat. Bij de berekening van het pensioen gaan beide pensioenfondsen uit van een AOW-uitkering voor gehuwden. Dus er wordt uitgegaan van twee keer de AOW voor gehuwden, terwijl u in werkelijkheid maar één keer AOW ontvangt. Pensioeusituatie laten doorlichten Het is duidelijk dat er meer komt kijken bij pensioenen, dan alleen maar maandelijks de premie betalen. Daarom is het aan te bevelen, dat u van tijd tot tijd uw pensioensituatie eens door een deskundige laat bekijken. U kunt dan met hem bespreken wat u later wilt en of dat met uw huidige pensioen mogelijk is. Zo'n deskundige is bijvoorbeeld de financieel adviseur van de Rabobank. Hij heeft de kennis en de hulpmiddelen om u te helpen. Hij maakt voor u een realistisch Persoonlijk Financieel Advies. Rabobank tel. 0478- 530 200

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 14