Toneelgroep 'De Vlasbloem' o Rolverdeling Marie Derksen Gerrit (urre meens) Joop (urre zoon) Wanda van Til Astrid de Heer (en vriendin) Wout de Ruiter (enne vriend) Roy Janssen (enne vriend) Mia Tacken-Kruijsen Jac Pijpers Theo Hagens Lucienne Janssen-v. Dijk Yvonne Donders Nöll Linders Jip Swinkels Buurvrouw Willemsen (en aide buur) Lonneke van Asseldonk Meubilair: Interchalet Decor: E. v/d Venne, W. Franssen, J. v. Reenen Grime: H. Franssen Souffleurs: L. Franssen, N. v. Reenen, M. Lemmens Korte beschrieving: Meisjes die vragen worden overgeslagen Bliejspel ien drie bedrieve dur Jan Tol. De famielie Derksen wönt op ut Dahliahöfke. Urre naoste buur, buurvrouw Willemsen is verhuusd naor en flatje ien ut dörp. Marie Derksen is en hiële bazige vrouw. Hörre meens Gerrit zit behuurlijk onder de plek bej zien vrouw. Zoën Joop is enne simpele mar hiël sympathieke jong. Hej werd dur zien moeder behandelt as enne klaene jong. Alles liekt ziene vertrouwde gang te gaon. Totdat Wanda, en leuk megje, ut huus naeve de famielie Derksen kriegt toegeweeze. Dit tot groeëte ergernis van Marie, die ziet de buuj al lang hange en viend ut mar niks. Zej probiert dan ok van alles urn Wanda weg te kriege uut 't Dahliahöfke. Dit plan liekt te lukke, totdat en paar vriende van Wanda zich d'r mit gaon bemoeije. Ok Ger rit en Joop kiere zich tigge Marie. En wat denkte van 't vroegere, onschuldi ge, onnoeëzele schólvriendinneke van Joop???? Marie kriegt 't hiël erg moeilijk, mar dat is ur aege schuld! Zal Marie zich nog wiëte te redde of is alles al te laat???? Volgorde van de bedrieve; le bedrief: 's merges 2° bedrief: de volgende merge 3C bedrief: lc tafereel: de volgende dag 's aovus 2e tafereel: en half uur latter 20

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 20