Week van het platteland van 20 t/m 26 september a.s. in de Kring Venray van de L.L.T.B. Boerenbond Venray BoerenBond In het kader van de promotie van het platteland, waaronder ook zeker de agra rische sector valt in al haar facetten, vinden in bovengenoemde week diverse activiteiten plaats. Activiteiten waarin U nader kennis kunt maken met het plat teland en anderszins ook inzicht krijgt in ontwikkelingen op het platteland met daarin het hoe en waarom van de huidige agrariër naar het jaar 2000. Zondag 20 september Oogstdankviering in de Grote Kerk te Venray. Aan vang 10.30 uur m.m.v. "De Zangers van St. Frans" o.l.v. dhr. W. Buys. Fietsen door het platteland Aansluitend aan de Oogstdankviering kunt U gaan fietsen door het platteland. Tijdens deze fietstocht, georganiseerd door de Jonge Agrarische Vrouwen Venray, kunt U tevens een aantal bedrijven bezoeken. U kunt hiervoor starten op de volgende bedrijven alwaar U een routebeschrijving kunt krijgen. Melkveebedrijf Reintjes, De Hoef 11, Leunen. Varkenshouderij Voermans, Meerloseweg 6, Oirlo. Pluimveebedrijf Classens, Castenrayseweg 2, Oirlo. Museum de Peelstreek, Ysselsteynseweg 113, Ysselsteyn. Komkommer en tomatenbedrijf Geven, Ericaweg 5, Oirlo. Opening Agro Info Fietsroute Langs diverse fietsroutes komen borden te staan met blijvende actuele infor matie over de desbetreffende bedrijven, waarbij gestreefd is naar een spreiding over de diverse sektoren. Dit zal gebeuren op maandag 21 september a.s. om 11.30 uur bij het bedrijf van Geert Volleberg aan de Puttenweg 71 te Yssel steyn. Aan deze officiële opening hebben de volgende tweede kamerleden hun medewerking toegezegd t.w. G.J. Oplaat, Pieter te Veer, Annie Schreijer en J.J. Feenstra. Vanaf 13.30 tot 16.00 uur is er een Info Stand en Quiz over het platteland voor leerlingen van de basisschool en andere belangstellenden in Zaal Roelanzia te Ysselsteyn. Die middag is er ook nog een gespreksronde met eerder genoemde politici over diverse sektoren in de land- en tuinbouw. De Agrarische Vrouwen organiseren deze week een Excursie voor hun le den naar Erfbeplantingsprojekten en Boerentuinen o.l.v. Tuinarchitekt Fr. Ruyten. Excursie Raadsleden op zaterdag 26 september a.s. Teneinde de raadsleden op de hoogte te brengen van de ontwikkelingen op het platteland zijn voor hen enkele bezoeken gepland naar agrarische bedrij ven. 17

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 17