De tijden zijn: 17.30-18.30 voor de jongste meisjes vanaf groep 3 18.30-19.30 voor de oudere meisjes (ook brugklassers zijn welkom!) Bel voor inlichtingen: (0478) 58 94 28 of (0478) 58 16 22 -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o Landelijke monumentendag 12 september Zoals elk jaar, op de tweede zaterdag van september, wordt de landelijke monumentendag gehouden. Er wordt dan speciale aandacht gevraagd voor monumenten in uw omgeving. Ook Venray doet hier aan mee en organi seert jaarlijks deze dag in de kom van Venray of in een van de kerkdorpen. Dit jaar is Oostrum aan de beurt. Oostrum is uitgekozen omdat we verschil lende oude gebouwen hebben die de moeite zeker waard zijn, zoals; de kerk, de Watermolen, Trans Cedron St. Paschalis, de Rosmolen, boerderij fam. Graus. Deze gebouwen zijn in een route opgenomen. Centrale plaats van de monu mentendag is de boerderij met schuur van de fam. Graus-Baltussen, Geysterseweg 33 (voorheen Wolters). In de schuur wordt een fototentoon stelling ingericht en wordt de film vertoont die in de vijftiger jaren in Oostrum is opgenomen. Vanaf hier vertrekken 2 huifwagens voor een tocht langs Oostrumse monumenten. Het programma ziet er als volgt uit: 11 uur Opening door wethouder Kersten waarna presentatie van de film en fototentoonstelling, ca. 12 uur Vertrek huifwagens voor een rit langs Oostrumse monumenten. De route is: Boerderij Graus, Kerk, Watermolen, Trans Cedron, Paschalis, via Buskensven en Eikenhof, over het erf van boerderij Spraland (alleen deze dag) naar de Rosmolen en zo weer terug naar boerderij Graus. Deze rit wordt herhaald zoals ook de filmvoorstelling. Er zal een speciaal boekje te koop zijn waarin alle gebouwen en plaatsen beschreven staan zodat het ook mogelijk is deze route te bewandelen. Bij goed weer kan de route ook gefietst worden. Wilt u nog eens genieten van beelden uit vroeger tijden en van een ritje of een wandeling door onze mooie omgeving, dan bent u van harte uitgenodigd zaterdag 12 september vanaf 11 uur. 'k* Het is een traditie, met Oostrumse kermis bloemen in huis van de zangkompeneej. 7

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 7