De goed leidende en kwistig met gele kaarten strooiende scheidsrechter oor deelde dat de bal achter de lijn was geweest en de 2-0 was een feit. In de 38e minuut kon Peter Hendrix van de gasten de buitenspelval ontwij ken en de hem geboden kans koelbloedig benutten. De eerlijkheid gebied te zeggen, dat deze treffer niet onverdiend was, omdat de gasten al diverse goede mogelijkheden gecreëerd hadden. Vijf minuten na de rust werd een Swolgense aanval in eerste instantie ge keerd. De door de Oostrumse goalie losgelaten bal leverde een gevaarlijke situatie op en de Oostrumse verdediging kon alleen via een overtreding na der onheil voorkomen. De terecht toegekende penalty werd benut en de stand was weer gelijk. Hierna ontstond een wedstrijd die alle kanten op kon, maar met twee doelpunten binnen evenveel minuten trok Oostrum aan het langste einde. Het eerste doelpunt ontstond na een mooie actie van Mark van Dijk, welke goed afgerond werd door Roy Willems. Twee minuten later kon Marcel Litjens zelfs de voorsprong uitbouwen naar 4-2 en was de wedstrijd gelopen. Zo eindigde deze wedstrijd, die door Oost rum met veel overtuiging werd gespeeld, in een overwinning, al zag het er lang naar uit dat de gasten een gelijkspel in de wacht zouden slepen. Jongens ga zo door, dan wordt het ook a.s. donderdag weer een leuke pot. Na de wedstrijd vroeg Sjoerd om ook in het verslag vernoemd te worden, ook al zou ik niet weten waarom. Tenzij het is, omdat hij a.s. zondag jariq is Sjoerd alvast proficiat. Stormvogels 3 - Oostrum 5 2-1 (1-1) Tegen kampioenskandidaat nr. 1 Stormvogels leed Oostrum 5 alweer een nederlaag. Geheel onverwacht kwam deze niet want Stormvogels had des tijds in Oostrum een zeer sterke indruk achtergelaten. Oostrum begon sterk en had vooral in de eerste helft het betere voetbal. De flink uitgedunde se lectie maakte het Stormvogels meer dan moeilijk. Al in de 21e minuut stuur de G. Broeren op rechts P. v. Abswoude op avontuur. Deze zocht goed de achterlijn op en bood A. Unal een niet te missen kans, wat deze dan ook ook niet deed, 0-1Stormvogels schrok maar was toen nog niet bij machte om dit recht te zetten. Sterker Oostrum kreeg in de persoon van P. v. Abswoude de beste kans om te scoren en zo misschien wel met 0-2 de rust in te gaan. Het supportersvak veerde op maar de bal verdween in het zijnet i.p.v. het juiste net. Stormvogels strafte kort hierop wat nonchalance af en kwam noa voor rust op gelijke hoogte, 1-1. Na de rust werd Stormvogels beduidend sterker mede doordat Oostrum niet meer in staat gesteld werd om het voor rust succesvolle spelletje te spelen. Kansen waren er toen genoeg voor de oranjehemden maar ze deden er tot 63e minuut niks mee. Toen werd een hard schot nog wel door H Achten goed gekeerd maar tegen de rebound was hij kansloos, 2-1ledereen dacht dat het nu gespeeld was maar Stormvogels drukte niet door. Hierdoor werd 16

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 16