in de 68e minuut verschalkte hij de keeper die een voorzet verwachtte. Dit was "duidelijk". Tien minuten later kon René Bonte alleen doorgaan op de keeper en legde op het laatste moment de bal breed voor Marcel Holtackers. Deze liet dit buitenkansje niet liggen en scoorde de 0-3. Zo sloot Oostrum deze matige wedstrijd tegen een zwakke tegenstander af met een goed re sultaat. Met af en toe wat resoluter voetbal, had de score overigens veel ho ger kunnen uitpakken. Jammer van de twee gele kaarten in de eerste helft en wat de uitslag voor de stand en de periode betekent, zal duidelijk worden, nadat de KNVB de korrekties naar aanleiding van het uit de competitie ne men van Buggenum verwerkt heeft. Oostrum 5 - Vitesse 6 1-3(1-2) De eerste wedstrijd na de carnaval die om de knikkers ging is door Oostrum 5 op een enorme teieurstelling uitgelopen. Oostrum kwam heel slecht uit de startblokken. Vitesse daarentegen startte flitsend. Oostrum werd meteen ge trakteerd op pressing van de tegenstander en dit had als gevolg dat de rood- witten erg zenuwachtig voetbalden. Vitesse opende in de 19e min. de score na wat misverstanden in de achterhoede bij Oostrum. Hierna was Oostrum nog niet goed wakker want Vitesse dicteerde de wedstrijd. Oostrum kon er geen passend antwoord op vinden. In de 26e min. verdubbelde Vitesse de marge tot 0-2 toen Oostrum weer eens collectief stond te slapen. Tot dan toe leek het er geen moment op of Oostrum nog grip zou krijgen op de tegen stander. Rond de 39e min. kreeg Oostrum een vrije trap toegewezen. H. Jeucken en C. v.d. Hoogenhof hadden wat overleg en er volgde een mooie variant, (dit mag ik natuurlijk niet verder toelichten i.v.m. eventuele andere ploegen die dit verslag lezen). De verrassing was zo groot dat in het tumult W. v. Dijck de 1-2 binnen kon tikken. Oostrum kwam nu even los en Vitesse kreeg het heel wat lastiger om uit te verdedigen. Oostrum kreeg zowaar kan sen. De beste was op slag van rust toen J.Linskens de bal op de lat lepelde, (er is nog niemand die weet wat Jac nu precies wilde maar gevaarlijk was het zeker). Met 1-2 ging men de rust in. Na de rust wilde Oostrum de zaken gaan recht trekken. Dit ging alles dan van dat overbekende dakje. Vitesse had toch het meeste gevaar in de aanvallen zitten. Het verwonderde het tal rijke publiek dan ook niet dat Vitesse de ploeg was die scoorde. Opnieuw "A was Oostrum dus niet bij machte om de Gennepse ploeg van scoren af te houden. Hiermee was het pleit definitief beslecht en Oostrum restte niks an ders dan nog wat goodwill bij het publiek te kweken. Al met al een terechte nederlaag want Vitesse wist het spel van Oostrum goed te ontregelen en zelf hiervan optimaal te profiteren. Voor Oostrum is het zaak om volgende week in Milsbeek tegen het plaatselijke vijfde de zaken weer wat in het gelid te krij gen en zo de batterij op te laden voor het duel over 2 weken in en tegen Venray. Oostrum 5 en ondergetekende hopen U dan weer te mogen be groeten langs de lijn voor de broodnodige steun. Broeder Newin 13

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 13