'n Kleine herinnering voor de kinderen van onze basis school voor wat betreft het vasten envelopje voor Zuster Truus Lemmens Jullie weten waarschijnlijk nog wel dat Lidy Janssen in de week vóór de vakantie bij jullie in de klas was. Zij heeft toen heel veel verteld over Zuster Truus Lem mens. Ik ben ervan overtuigd dat zij jullie heel duidelijk heeft gemaakt wie en wat Zuster Truus Lemmens voor iemand is; ik hoef daar dus niet verder over uit te breiden. Het komt hierop neer: Zuster Truus Lemmens is een van de grootste, belangrijkste parochianen van Oostrum. Zij is geboren en opgegroeid in Oos trum, en op jonge leeftijd is zij als missiezuster naar Pakistan gegaan. Daar heeft zij haar hele leven gegeven, opgeofferd (en nog steeds) voor de allerarmste kin deren, geestelijk of lichamelijk gehandicapte kinderen die door hun ouders wer den verstoten en op straat werden neergelegd in de hoop dat anderen zich over hen zouden ontfermen. En zulk een engel was zuster Truus Lemmens. Honder den kinderen heeft zuster Lemmens in al die jaren van straat meegenomen naar huis, dat met de jaren een groot opvangtehuis geworden is, waar zij al die stak kerds niet alleen onderdak gaf, maar hen ook een liefdevolle verzorging gaf op allerlei gebied en 'n warme, liefdevolle moeder voor hen allen was. Maar jullie begrijpen wel dat dit voor haar alleen financieel 'n onmogelijke taak was, maar gelukkig waren en zijn er nog altijd heel goede mensen die haar financieel steu nen voor dit prachtig werk. En ook de mensen van Oostrum vergeten haar niet, ieder jaar brengen de mensen van Oostrum 4n mooi bedrag bij elkaar als Kerst geschenk voor zuster Truus Lemmens en ook ieder jaar gaat onze Karnavals- vereniging bij alle inwoners een bijdrage vragen voor het werk van Truus Lem mens. En ook dit jaar worden jullie, kinderen van onze basisschool weer ge vraagd, om in de Vastentijd, in de Veertigdagentijd voor Pasen, 'ns extra te den ken aan Zuster Truus Lemmens en haar kinderen, want dat is toch de betekenis van Vasten in onze tijd: solidair zijn met anderen, vooral de armen, de armste kinderen iets van onszelf te geven. Daarom heeft Lidy Janssen jullie op school allen 'n envelopje gegeven, in de hoop dat jullie ook allen iets uit je spaarpotje wilt geven voor zuster Truus Lemmens. En dit envelopje kunnen jullie zaterdag in de Gezinsmis om 19.00 uur gezamenlijk naar het altaar brengen onder de col lecte. En zij die om de een of andere reden niet naar de Gezinsmis kunnen ko men, kunnen hun envelopje nog altijd op de pastorie afgeven. Maak Zuster Truus Lemmens, maak die stakkerds van zuster Truus Lemmens blij en gelukkig met jullie medeleven, met jullie gift uit het spaarpotje. Het zal voor deze gewel dige zuster Truus Lemmens 'n onvergetelijk moment worden als zij verneemt dat ook de kinderen van Oostrum die haar nooit gekend hebben, aan haar gedacht hebben en zelf iets uit hun spaarpotje hebben gegeven voor haar wondermooi werk. Ik zal het haar zeker mededelen. Jullie initiatiefneemster Lidy Janssen en wij allen hopen op 'n mooie en liefdevolle opbrengst. Kinderen, jongens en meis jes, van onze Basisschool, die meedoen aan deze heerlijke hulpverlening aan onze kostbare dorpsgenote zuster Truus Lemmens, heel hartelijk dank! uw pastoor -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 9

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 9