5. Verslag Kommissies: VROM; Openb. Werken, Financiën en Welzijn 6. Financieel overzicht 1997 7. Jaaroverzicht 1997 en jaarprogramma 1998 8. Organisatie Monumentendag september 1998 9. Dorpsraadverkiezingen 10. Nieuwe inwoners 11. Rondvraag 12. Sluiting Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum van 10 fe bruari 1998 Fleren Ed. Messemaeckers en Fr. Ruyten geven een toelichting op de or ganisatie Monumentendag in september 1998. Besloten wordt dat beide heren in samenwerking met de dorpsraad Oostrum de organisatie dit jaar in Oostrum ter hand nemen. Een commissie wordt gevormd, die met voor stellen zal komen. Inhakend op de landelijke monumentendag hanteren wij ook zaterdag 12 september. De doorhaling van de aanduiding OIRLO op het ANWB bord op de rotonde in Oostrum schijnt verwarrend te werken. Wij zullen de aandacht van Prov. Waterstaat hiervoor vragen. De door de woningstichting Nrd. en Midd. Limburg georganiseerde in spraakavond voor de leden van de dorpsraad, kerkbestuur en Maria-basis- school over de bouw van het WoZoCo-complex op het dorpsplein wordt als zeer informatief en waardevol ervaren. Betreurd wordt dat de ge meente het definitieve ontwerpplan renovatie dorpsplein nog niet gereed heeft. Besloten wordt om op 2 april a.s. een gecombineerde vergadering te beleggen van kerkbestuur en dorpsraad, waarvoor alle inwoners van Oostrum worden uitgenodigd. Op deze avond zal de woningstg. Nrd. en Midd. Limburg de nieuw- bouwplannen van het WoZoCo-complex presenteren. De dorpsraad heeft van de gemeente de toezegging verkregen dat alles in werk zal worden gesteld om op deze avond ook de herindeling van het dorpsplein te pre senteren. Vergadering is namelijk van mening dat beide projecten onlos makelijk met elkaar verbonden zijn. De aandacht wordt erop gevestigd dat de voorzieningen in "de Kemp haan" ook toegankelijk zijn voor senioren uit de kerkdorpen; dus niet al leen voor Venray-centrum. Bekeken zal worden of in het kader van de regeling "kleine toeristische projecten" wij in Oostrum een wandelroute kunnen ontwerpen. Nadere in formatie volgt. Wij ontvingen de toezegging dat uit het dorpenfonds over 1997 30.000,-- gereserveerd blijft voor de realisatie van het dorpsplein. Uit het fonds "Peelpremie" ontvangen wij eveneens 3.000,-.

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 3