Passe-partouts voor de peuter- en kienderbals in het gemeenschapshuis (maandag- en dinsdagmorgen) met op dinsdag een traktatie en incl. de jeugdboerebrulleft op dinsdagmiddag. Kosten 5,- pp. Ook deze kaartjes zijn tijdens de normale openstellingsuren vanaf 9 febr. bij de Rabobank te Oostrum te koop. Vlaggen Ook deze zijn weer te koop bij Wim Nielen, Kloosterstraat 5 tel. 582569. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- u- Jeugdprinsenbal Afgeloëpe zaoterdag was ut eindelek wer zowiet, de neejje jeugdprins van Aostrum,Lull en de Boshuuze zuuj te vurschien komme. Vur dat hiermit begonne wier, riepe deez jonges was ut wer vurbeej Toch han ze enne geweldige iendruk op scout Vermegen achtergelaote, wat vur Noud, resultierde ien en hoofdrol ien de film Titanic. Koen en hoofdrol nevve Pamela ien Baywatch en Jules ging Kluivert opvolge beej Milaan. Allien haaj Jules wel en geldig reejbewies. Deez jonges han ut dus goed, mar weej mösse op zuuk naor enne neejje jeugdprins. Hierbeej krege weej de hulp van Noud, Koen, Jules en Prins Marcel die Aostrum ieder op eur eige manier ging verkenne. Zoë ging biker Noud mit de fiets dur Aostrum mar kwaam uuteindelekwer beej zien eige huus terecht. En nog enne prins Noud, dat ging echt nie. dit leverde dus niks op. Toen ginge prins Marcel en Koen mit den auto dur Aostrum, Prins Marcel achter ut stuur en Koen als na vigator. Dit liep hiëlemaol uut de hand, toen Koen zien kaart verkierd urn haaj, gelukkig ware beide ongedeerd. As leste de 'walking Jules' op pad. Naodat ze beej de Provers den chocomel vur den boerebruluft han gekocht, eindigde hun tocht beej de langverwachte voordeur van de neejje jeugd prins. Ut duurde efkes, mar daor stoand heej eindelek, jeugdprins Frank den derde. Toevallig haaj heej ok nog bezuuk enwel vorst Tom en nar Edwin. Nao enne Schitterende speech, enne opmerkeleke prinsedans, wier dur enne mojje aovend van gemakt. Was dizze aovend al prachtig, mit de carna val werd ut alliën mar mojjer, dus tot dan. De Jeugdcarnaval 27 J fe, F oostrum

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 27