C.V. "de KARKLINGELS" Op voordracht van carnavalsvereniging "de Karklingels" wordt dit jaar de Orde van Verdienste uitgereikt aan Theo Linskens. Theo Linskens is bij veel verschillende verenigingen aktief ge weest en nog steeds aktief. Vanaf de oprichting tot 1960 heeft hij deel uitgemaakt van het carnavalscomite dat toen nog de vastelaovend in Oostrum organiseerde. Van 1967 tot 1978 was hij bestuurslid van de oudervereniging Mariaschool Oostrum. Een van zijn taken was de organisatie van de jaarlijks terug kerende jeugd-vierdaagse te Venray dat hij met veel plezier heeft gedaan. Ook van het bestuur van de ponyclub heeft hij deel uitgemaakt en wel van 1974 tot 1977. Momenteel is een van zijn grootste hobby het "bezig" zijn met zijn eigen pony s. Van 1970-1974 heeft het bestuur de eerste verbouwing van de "Watermolen" uitgevoerd. Ook hier maakte Theo deel van uit. Sinds 1947 is hij koorzanger in Oostrum en is hiervoor in 1987 en 1997 onderscheiden door de St. Gregorius Vereniging. Tijdens deze zangperiode heeft hij ook nog vanaf 1979 tot 1988 kans gezien om ook hier een bestuursfunktie op zich te nemen n.l. het voorzitterschap. Tot op dit moment is hij ook nog dirigent van het "Herenkoor". Een 3-tal jaren heeft Theo ook nog deel uitgemaakt van het Bestuur van het Gemeenschapshuis waar het onderhoud een van zijn taken was. Vanaf 1994 maakt Theo deel uit van de dorpsraad van Oostrum. Momenteel is hij in een commissie zeer aktief bezig met een plan de campagne om het huidige dorpsplein totaal te renoveren en aan te laten sluiten aan de huidige nieuwe bestrating. Bovenstaande betrokkenheid bij het verenigingsleven heeft hij op een positieve manier kunnen overbrengen op zijn kinderen. Bert is o.a. Vorst en Marcel bestuurslid van de carnavals vereniging. De Orde van Verdienste wordt uitgereikt op zaterdagavond 14 februari 1998 rond 21.33 uur, aansluitend op de Prinse receptie, in het gemeenschapshuis. Hier heeft men de ge legenheid om Theo en zijn echtgenote Tiny te feliciteren met deze welverdiende en hoogste onderscheiding van C.V. "de Karklingels". 18

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 18