Kerstmis voorbij! Met echte grote voldoening mag ik, - mogen we allen - terugzien op een heel mooi Kerstfeest in onze kerk. De Kerstviering op de vooravond van Kerst mis, de gezinsmis en de nachtmis waren grandioos: telkens 'n overvolle kerk, met ook veel kinderen en jeugd, met heerlijke muziek en zang, in 'n feestelijk versierde kerk. Op de eerste Kerstdag was er ook nog 'n heel goede opkomst. Individueel en in grote groepen hebben meer dan 200 mensen er voor ge zorgd dat Kerstmis kon slagen dames die de kerk 'n grote schoonmaak gaven, zangers en zangeressen en zelfs 'n kinderkoor tot mijn grote verras sing, organisten en dirigenten, onze Harmonie, mensen die de kerstbomen plaatsten, de kerststal opbouwden, de kerk versierden, misdienaars, lek toren, mensen die zomaar even bijspringen. Bedankt voor zo'n geweldige medewerking, zo'n prettige medewerking en samenwerking. Met zovelen samen is er veel te bereiken. Dat is Samen-Kerk-zijn in de praktijk. Enkele cijfers over 1997 Cijfers die betrekking hebben op Sacramenten zijn niet zo belangrijk; maar wij mensen houden nu eenmaal van tellen. Proberen we toch maar alles wat betrekkelijk te zien. Veel belangrijker is im mers: met welke bedoeling zijn we christenen; wat steekt er achter de cijfers; wat leeft er in de mensen. Als de cijfers alleen maar cijfers zijn gebleven, dan betekent het niet veel. Cijfers kun je tellen, terwijl geloof en levensvisie, overtuiging en levens houding ontelbare grootheden zijn. Bekijken we met deze achtergrond maar de cijfers over 1997. Doopsel: In 1997 werden 25 kinderen door het Sacrament van het Doopsel in de Kerk van Christus opgenomen. Vormsel: Na een gedegen voorbereiding ontvingen 32 jongens en meisjes van groep 8 het H. Vormsel. Eerste H. Communie: 29 kinderen mochten voor het eerst volledig deel nemen aan de Eucharistieviering. Huwelijk: 11 Bruidsparen spraken voor God en Kerk uit dat ze elkaar trouw willen blijven voor hun hele leven. Overledenen: 10 Dierbare medemensen gingen van ons heen om te delen in het leven van onze Verrezen Heer. Jaar 1998 Voor het jaar 1998 staan de volgende kerkelijke gebeurtenissen reeds vast. 20 Maart toediening van het H. Vormsel. 26 April Eerste H. Communie van de kinderen van onze school. 10 Mei Mariaprocessie. 7 Juni Eerste H. Com munie van de kinderen van de "Hommel". 14 Juni Sacramentsprocessie.

Oostrum's Weekblad | 1998 | | pagina 9