'n Heerlijke ontmoeting met 'n gelukkig en dankbaar echtpaar! Donderdag j.l. viel 's avonds laat nog post in m'n brievenbus. En ik dacht dat kon weer wel 'ns een geboortekaartje zijn. En het was inderdaad een geboortekaartje. En dan ben je vanzelfsprekend benieuwd: van wie komt dit goede, blijde nieuws, wie zijn die gelukkige ouders? De namen en het adres van de gelukkige ouders stonden wel vermeld op het geboortekaartje: René en Berrine van Els, Kloosterstraat 10. Maar op mijn adressenlijst stond nog steeds op Kloosterstraat 10 vermeld: Familie Pelzer. Dus, het moeten nieuwe bewoners zijn, jammer dat ik nog steeds geen adresmutaties binnenkrijg, noch van de Gemeente Venray nog van de Dorpsraad. Maar ik vond het zo sympathiek dat deze nieuwe bewoners nu al de weg naar de pastorie gevonden hadden, dat ik dacht, ik loop er 'ns gauw even binnen voor kennismaking. Maar kennismaking was niet meer nodig: want toen ik daags erop hen een r bezoek bracht op Kloosterstraat 10 was het mij onmiddellijk duidelijk: nieuwe bewoners maar tegelijk goede bekenden van mij. De moeder van het pas geboren kind: Bente: is Berrine Beuving, en wie kent de famillie Beuving niet in Oostrum. En Berrine zelf leerde ik kennen op de lagere school. Ik heb altijd grote waardering voor haar gehad; want hoewel zij niet katholiek was behaalde zij altijd het hoogste punt voor het godsdienst proefwerk op school. Daarna trof ik haar bij ons Jongerenkoor (nu Harmony geheten) waar zij ons liet genieten van haar heerlijke dwarsfluitbegeleiding. Jammer genoeg moest ze vanwege haar verdere studies afscheid nemen van ons Jongerenkoor en... dan ontmoet ik haar weer als moeder van 'n tweede kind. Het werd dus 'n heerlijk en hartelijk gesprek. Ondertussen is ook René binnengekomen, ik kende hem ook onmiddellijk terug, ik had hem namelijk al eerder ontmoet bij de doop van hun eerste kind:"ANNE", zij woonden toen nog in Venray maar hadden hun eerste kind ook in Oostrum laten dopen. Zowel René als Berrine zijn overgelukkig met hun tweede kind, zij zien en bewonderen het niet alleen als 'n geschenk van hun grote wederzijdse liefde, maar ook als 'n Godsgeschenk. Bente, jij bent een levend wonder, geboren uit Gods hand en uit onze liefde. Eens was jij een eindeloos verlangen, een verre hoop, een onvoltooide wens. Jij was de droom van f* geven en ontvangen, geheim van eenheid tussen God en Mens. René en Berrine, van harte gefeliciteerd met jullie tweede kind, met jullie dochter "BENTE". Mogen jullie BENTE altijd blijven zien als de beloning van jullie grote liefde en als 'n heerlijk geschenk van God. Moge BENTE voor jullie een grote vreugde blijven en moge zij zelf als 'n blij en gelukkig kind opgroeien in jullie midden. uw Pastoor. 5

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 5