Sommigen hebben zich door hun heldhaftige inzet een blijvende plaats ver overd in onze herinnering; anderen, (de meesten) hebben heel eenvoudig hun plicht gedaan als vallende en opstaande mensen. Ze hebben allen de eindstreep bereikt. Het feest van Allerheiligen mogen we zien als een uitnodiging om de weg van Christus te blijven gaan, die ons wordt voorgehouden door de kerk. Allerzielen Zondag 2 november - gedachtenis van alle overleden gelovigen. God laat ons nooit vallen; zelfs in de dood is Hij ons nabij en getrouw. God wil GEBEDEN zijn. Hij wil dat wij een beroep doen op Zijn barmhartigheid. Christus is onze grote pleitbezorger bij Zijn vader. Zijn overwinning op zonde en dood staat vast. En dat geeft ons de moed om te bidden en te vertrouwen dat God genadig is, misschien al geweest is en in ieder geval zal zijn voor onze gestorven dierbaren. De boodschap voor deze eerste dagen in november verbindt ons als christe nen met elkaar. Het is een blijde boodschap voor de diepste vragen die ons bezig houden. God geeft ons een antwoord waar toekomst in zit, waar we mee verder kunnen. Allerzielendienst Zondag is er om 15.00 uur een Allerzielendienst in onze kerk, waarbij we graag onze parochianen uitnodigen aanwezig te zijn. We weten dat velen op die dag het kerkhof bezoeken. Het is een goede ge woonte om van te voren de dienst in de kerk mee te maken. Deze dienst zal opgeluisterd worden door onze harmonie en ons Gemengd Koor. Na deze dienst gaan we processiegewijze naar ons kerkhof. We stellen ons op voor de grot. Onze harmonie speelt daar: een laatste groet, gevolgd door een lied van ons Gemengd Koor. Daarna kunt U een bezoek brengen bij het graf van Uw dierbare overledenen. Mogen we een grote opkomst in onze kerk verwachten als dank voor alles wat onze overledenen voor ons gedaan hebben... en misschien wachten ze nog op ons gebed. Ter herinnering Iedere vrijdag wordt in onze kerk vóór de H. Mis van 9.00 uur - vanaf half negen, het Allerheiligste uitgesteld om eerherstel te brengen aan God, de Schepper van alle leven, wiens geboden, die Hij heeft gegeven voor het echte geluk van de mens, door velen, ook katholieken, niet meer worden nageleefd, en die zelf willen uitmaken wat goed en kwaad is, zonder reke ning te houden met wat God ons voorhoudt. Ter herinnering Iedere woensdag wordt in onze kerk na de H. Mis van 9.00 uur de Rozen krans gebedenwe hebben allen, al geven we dat misschien niet graag toe, het gebed zo hard nodig, om als overtuigend christen te kunnen leven. 11

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 11