Nogmaals hebben wij het belang benadrukt van het beschikbaar zijn van een bestemmingsplan, zodat snel gestart kan worden met nieuwbouw in het belang van de leefbaarheid van onze dorpsgemeenschap (parochie, school, verenigingen, ondernemers). Wij ondervonden alle begrip. Nu nog het positieve resultaat! De enquête op de Randenrade over verkeersremmende maatregelen is ook afgerond. Van de 84 verspreide formulieren ontvingen wij er 64 retour; een bijzondere hoge score. Onze dank voor de ondervonden medewerking. De uitslag zullen wij publiceren in 't Oostrums Weekblad, zodat iedereen hiervan kennis kan nemen. Het resultaat van de enquête zullen wij met de gemeente bespreken. De samenstelling van de dorpsradenoverleg is ingrijpend gewijzigd. Het dagelijks bestuur zal bestaan uit: H. Holtacker (Oostrum) voorzitter, A. Ewals (Oirlo) secretaris, H. Heidens (Leunen) penningmeester. De plannen ten aanzien van de realisering van een wooncomplex tegelijk met de renovatie van het dorpsplein vorderen gestaag. Inmiddels is een ontwerpplan gereed passend in de plaatselijke omgeving en rekeninghoudend met de belendende bebouwing. Tengevolge van de renovatie van de Mgr. Hanssenstraat zullen een aantal bomen verplant moeten worden. Als mogelijke lokaties komen in aanmerking: voetpad nabij NS-overweg, hoek Witte Vrouwenstraat/Herenpasweg. Het speelterrein aan de van Broekhuizenstraat blijft gehandhaafd. Zoals gebruikelijk zal in/t Oostrums Weekblad publikatie plaatsvinden van de kermisattracties met toegestane tarieven. Uit oogpunt van verkeersveiligheid zal de gemeente zorgen voor plaatsing van dranghekken ter afscheiding van kermisterrein met Mgr. Hanssenstraat. Opgemerkt wordt dat het nieuwe treinstel vooral bij afremmen en optrekken beduidend meer geluid veroorzaakt dan het oude model. Eind 1998 is de dorpsraad in huidige samenstelling aftredend. Gevraagd wordt om aan de invulling hiervan tijdig aandacht te besteden. In de samenstelling van de jury van het sportgala zal een wijziging optreden. Namens Oostrum zal een andere afgevaardigde benoemd worden. Op 14 oktober a.s. zal de gecombineerde najaarsvergadering plaatsvinden van de dorpsraad en voorzitters c.q. plaatsvervangers. J 5

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 5