5. Verslag kommissies: VROM; Openb. Werken; Financiën en Welzijn 6. Evaluatie Kermis 1997 7. Verenigingsnieuws 8. Verkiezingen Dorpsraad 1998 9. Monumentendag 1998 10.Nieuwe inwoners 11. Rondvraag 12.Sluiting Beknopt verslag van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum dd. 9 september j.l. Betreurd wordt dat een enkel artikel en/of advertentie niet is geplaatst in 't Oostrums Weekblad. Het DB zal hierover kontakt opnemen met NLW- bedrijven. De mogelijkheid is aanwezig voor verenigingen om een beroep op de zogenaamde "peelpremie". Via 't Oostrums Weekblad zullen wij hierop de verenigingen attenderen met vermelding van voorwaarden. De aandacht wordt gevestigd op een informatiebijeenkomst, waarop het structuurplan Venray uitvoerig zal worden toegelicht. Ook de de Hulst II maakt deel uit van dit plan. De dorpsraad zal vertegenwoordigd zijn op de officiële opening van de Open Monumentendag in Venray op zaterdag 13 september j.l. Van de gemeente ontvingen wij de bekende "bomenlijst" met bijgevoegd schetsplan. Uitvoerig aandacht werd besteed aan het bestemmingsplanherziening Oostrum. Schriftelijk vernamen wij dat de gemeente voornemens is om het bestemmingsplan vrij te geven voor inspraak. Medio september zal men naar verwachting met de inspraakprocedure starten. Tijdens de periode van ter inzagelegging kan iedereen reageren op het conceptplan. Daarnaast zal een voorlichtingsavond worden georganiseerd. De gemeente geeft in haar brief overduidelijk in haar conclusie aan, dat voordat er een bestemmingsplan is op basis waarvan een onteigeningsprocedure kan worden opgestart een termijn van 2 jaar heel gebruikelijk is. De gemeente hoopt echter via minnelijke schikking de gronden te verwerven. De inhoud van deze brief was aanleiding voor de dorpsraad om een onderhoud aan de vragen met de verantwoordelijke wethouder. Wij hebben onze teleurstelling uitgesproken over de gang van zaken en aangedrongen op een persoonlijk gesprek van de wethouder met betrokkenen. Uit kontakten is ons gebleken dat dit de beste weg in het belang van alle partijen. De verantwoordelijke wethouder zegde deze medewerking toe. Hij wil eerst nog de uitslag van de onderhandelingen afwachten tussen grondeigenaren en zaakwaarnemer van de gemeente. 3

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 3