open en zo gewoon, die ogen lijken vaak op kleine sterretjes en die kleine dingen brengen dikwijls meer licht en vreugde in je leven dan grotere dingen. En dan komt bij mij de gedachte op als ik zo al van die kinderen kan genieten, wat moet het dan niet voor de ouders van THIJS en NAOMI, die naar dit kind verlangd hadden, een geweldige vreugde zijn geweest toen zij THIJS en NAOMI met open armen en een blij en gelukkig hart mochten verwelkomen, omdat zij hun wens in vervulling zagen, dat ze hun wederzijdse grote liefde bekroond zagen met een goddelijk geschenk: dit is ons eigen kind, maar ook een kind van God, een goddelijk geschenk, want zó levend, zó werkelijk als het daar in onze armen ligt, hadden wij het zelf nooit kunnen maken: zoiets geweldigs, zoiets moois, het maakt deel uit van een groot wonder. Ingrid en Bert en evenzo Gerwin en Jos hebben waarschijnlijk elkaar eerst een ogenblik sprakeloos aangekeken om zoiets kleins en toch zo groots, zoiets geweldigs, om daarna hun grote vreugde te uiten, die hopenlijk overgeslagen is in grote dankbaarheid tegenover God, want zonder God zou hun kind er nooit geweest zijn. Grote vreugde en diepe dankbaarheid voor dit wonderlijke, kostbare geschenk. Maar tegelijk ook 'n groot stuk verantwoordelijkheid voor de ouders, want God schenkt hun dit kind om het op te voeden, groot te brengen voor Hem, want God heeft ook deze kinderen bestemd voor 'n eeuwig leven, 'n eeuwig geluk. Daarom willen zij ook hun kind het meest waardevolle en kostbaarste dat zij zelf van hun ouders hebben meegekregen - het geloof - in hun leven meegeven. De doop is de eerste grote stap op de weg van het geloof. Daardoor willen zij hun kind aan Gods handen toevertrouwen, veiliger en geborgener kan een kind niet zijn. Verder moeten christelijke ouders ook steeds trachten het geloof aan hun kinderen mee te geven, niet zozeer door woorden maar door hun voorbeeld. Wij mensen worden dag in dag uit beïnvloed door de mensen die wij ontmoeten. En het kind in het bijzonder is afhankelijk van datgene wat juist door vader en moeder wordt voorgeleefd en wat wij proberen over te dragen. Een waarden-vrije opvoeding bestaat niet. En een kind is meer gevoelig en vatbaar voor het godsdienstige dan de meeste wel denken. Ingrid en Bert, Gerwin en Jos, ik wil graag sluiten met jullie van harte te feliciteren met jullie grote rijkdom, met jullie kostbaar geschenk, met "THIJS" en met "NAOMI". Moge THIJS en NAOMI voor jullie een kostbaar geschenk blijven waar je alles voor over hebt. En mogen THIJS en NAOMI jullie veel vreugde blijven schenken en zij zelf een heerlijke, gelukkige toekomst temidden van jullie tegemoet gaan. Uw pastoor.

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 7