4. Bestaande verkeersremmende maatregelen op de Randenrade. Binnengekomen schriftelijke reacties. 5. Voorontwerp - Structuurplan Gemeente Venray. 6. Dorpsradenoverleg 7. Verslag Kommissies: VROM; Openb. Werken; Financiën en Welzijn. 8. Nieuwe inwoners. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum dd. 13 mei 1997 Het niet beschikbaar zijn van een geschikte lokatie en de werkzaamheden aan de Mgr. Hanssenstraat zijn voor de dorpsraad en de organisatie van de Nat. Monumentendag Afd. Venray aanleiding om deze dit jaar niet in Oostrum te doen plaatsvinden. De Nat. Monumentendag wordt altijd op de 2e zaterdag in september (Oostrumse kermis) georganiseerd. Wellicht dat er een volgend jaar wel mogelijkheden zijn. Besloten wordt een brief naar B W te zenden naar aanleiding van het werkbezoek van B W op 8 april j.l. Hierin zullen wij onze teleurstelling uitspreken omtrent de gang van zaken rond het toekomstige bestem mingsplan Oostrum lokatie III. Wij zullen aandringen op een spoedige beslissing. De informatiebijeenkomst op 6 mei j.l. over de renovatie Mgr. Hanssen straat en aanpassing dorpsplein werd in zijn algemeenheid als positief ervaren. De geplande veranderingen rond het kerkgebouw en met name de eventuele verplaatsing van de kerkmuur langs de Mgr. Hanssenstraat roepen bij sommige reacties op. Vergadering heeft ernstige twijfels of de verkeersveiligheid wel gediend is met de verschillen qua voorrangsregeling tussen de provinciale rotondes (Oostrum, Heide en Ysselsteyn) en de aan te leggen gemeentelijke vier- kantvormige rotondes. Besloten wordt onze zorg over te brengen aan de kommissie Openbare Werken in de persoon van dhr. G. Volleberg (kommissielid). Ook in 1997 zal een deel van het openbaar groen in Oostrum (o.m. dorps plein) worden onderhouden door de plaatselijke carnavalsvereniging, die hiervoor een vergoeding van de gemeente krijgt via de dorpsraad. Het voorstel in 't Oostrums Weekblad om tezijnertijd de gemeente te ver zoeken de huidige verkeersremmers (bloembakken) weg te halen, heeft een schriftelijke reactie opgeleverd. Besloten wordt via een afzonderlijk agendapunt in de vergadering van 10 juni hieraan extra aandacht te besteden. Eventuele andere reacties kun nen dan meegenomen worden.

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 3