Oostrum maart 1997 Nieuws van de Aostrumse Zangkompeneej Vorige keer mocht ik u wat vertellen over de komst van het Russisch solistenkoor "Nieuwe Russische Stemmen". Ik wil u nu wat meer vertellen over het koor zelf en waarom dit koor een con certreis door meerdere landen maakt. De Russische studenten zijn zeer armlastig. De concertreizen die zij maken moeten ze zelf bekostigen. Studiebeurzen of andere subsidies bestaan er niet in het nog jonge democratische Rusland. De concertreizen zijn voor deze laatstejaars studenten noodzakelijk om zich zelf verder te ontwikkelen. Financiële steun ontvangen in Rusland alleen die artiesten die reeds roem hebben vergaard en het Russische culturele erfgoed wereldwijd uitdragen. Om nu deze concertreizen mogelijk te maken en tevens om hun studie te kunnen bekostigen komen alle netto-opbrengsten van de concerten die ge geven worden door hun toernee door Europa volledig ten goede aan de koorleden. Het studentenkoor dat dit jaar Oostrum aan doet zal bestaan uit 34 zangers en zangeressen 4 man begeleiding (tolk, chauffeur, pianist en dirigent). Het vervoer vindt plaats met een eigen oude Russische bus. Het Russische gezelschap zal tijdens hun verblijf worden ondergebracht bij de leden van de Aostrumse Zangkompeneej en nog bij een aantal gastgezinnen in Oostrum. Hierdoor kunnen de verblijfskosten voor dit Russisch gezel schap enorm gedrukt worden. Dit is de enige mogelijkheid om voor deze stu denten, dit soort concertreizen - welke nodig zijn voor hun verdere ont plooiing - mogelijk te maken. Het Russisch gezelschap zal op zaterdag 12 april omstreeks 14.30 uur te Oostrum aankomen, 's Avonds om 20.00 uur zal er dan een concert plaats vinden in onze eigen parochiekerk. Bent u een liefhebber van goede muziek en zang, dan moet u beslist komen luisteren. U steunt er dit koor financieel mee. Zoals reeds eerder verteld: de toegangs prijs is 10,- per persoon. De financiële opbrengst komt ten goede aan de Russische studenten. Wilt u vooraf entree-kaarten bestellen en afhalen dan kan dit bij Pieter Bom, Henri Dunantstraat 35 te Oostrum tot 4 april a.s. Overigens kunt u ook terecht bij de verkoopadressen: Rabobank Oostrum en Bakker Herman Verheijen te Oostrum. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o U steunt onze vereniging ook door een bosje bloemen van ons te kopen. Alvast bedankt!!!! Bloemenaktie28-03-1997 Korfbalvereniging Oostrum 25

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 25