Uniek concert in Oostrum! Het solistenkoor van het Rimsky Korsakow Conservatorium uit St. Peters burg zingt in Oostrum! Reeds wekenlang kunt u in Ons Weekblad lezen dat 12 april 1997 een Rus sisch koor een bezoek brengt aan Oostrum. Het wordt tijd dat u wat meer op de hoogte wordt gebracht welk Russisch koor in Oostrum een concert zal verzorgen. De Aostrumse Zangkompeneej is er in geslaagd het solistenkoor van het Conservatorium uit St Petersburg, naar Oostrum te halen. Dit koor maakt een muzikale reis door Duitsland, Nederland en Luxemburg. In Nederland zal dit koor optreden in o.a. Valkenburg. Varsseveld, Neer, Sevenum en 1 natuurlijk in Oostrum. Op zaterdag 12 april om 20.00 uur zal dit koor een concert verzorgen in onze parochiekerk. Het gemengd koor "Nieuwe Russische Stemmen" bestaat uit eindexamen studenten van de solistenopleiding aan het wereldberoemde "Rimsky Korsakow" Conservatorium van St. Petersburg, Rusland. Iedere student aan deze opleiding is reeds ver geschoold in zijn of haar muzikale richting. Naast zanglessen krijgen deze studenten taalonderwijs en spraaklessen in meer dere vreemde talen o.a. Italiaans en Duits, die nodig zijn om de veelheid aan opera's en concertliederen te kunnen zingen. Dit vocaal ensemble bestaat uit ongeveer 40 studenten en wordt steeds ver nieuwd met nieuw jong talent. Het koor staat sinds 1962 onder leiding van professor Piotr Rossalowsky, docent koorleiding en sedert 1977 decaan van het conservatorium van St. Petersburg. Begunstigd met een uitgelezen stemmenpotentieel, een fantastische zang techniek en de meesterlijke koorleiding, bezit dit koor een bijna onnavolg bare harmonie en homogene klankkleur, wat tot uitdrukking komt bij haar concerten. De Aostrumse Zangkompeneej is dan ook bijzonder trots, dit geweldige koor in Oostrum te mogen verwelkomen. Bent U liefhebber van Russische zang, Russische volksliederen? Dan moet u beslist op zaterdagavond 12 april 1997 naar de parochiekerk in Oostrum komen. Dan zal dit koor aldaar om 20.00 uur een concert verzorgen. Dit mag u beslist niet missen! Namens de Aostrumse Zangkompeneej, H. Crins. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 15

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 15