De muziek ien ut Gemaenschapshuus wört op zondag en dinsdag van ut begin tot ut aend vur öllie verzurgd dur de Aces. Op maondagaovend vur de groeëte en op de jeugd- en kienderbals vur de klaendere kunde ow laote verrasse dur de ienmiddels al hieël vertrouwde discotheek Mighty Mickey's. Ge zut ongetwiefeld gezien hebbe dat ut programma van de groeëte boerebrulleft dit jaor angepast is. Dat beloofd veul mojs hope wij. Ut is zó wied Vastelaovend 1997 Vreejdagmiddeg, hosse mit de kiender van de leggere schól. Zaoterdagmiddeg, prinse-ienstalatie op ut gemaentehuus. Zöndagmiddeg, dun optocht, en s'aoves fieëst ien ut gemaenschapshuus. ORG:CA^^'^^TTnjH Mondagmiddeg, mit z'n alle naor d'n optocht ien Rooij. Dinsdagmeërge, ut kienderbal ien ut gemaenschapshuus en s' middegs de boerebrulleft, die dit jaor dur de karnavalsvereniging georganizierd zal werre. Umdat de boerebrulleft dit jaor ien un wat aander jeske is gestoke, zoëas ge allemaol ongetwieffeld al gehuurd, gelaeze of gezien hed, wille wej öllie nog ens wieze op un antal punte die veraanderd zien zoëas: - We viere dit jaor un zilvere brulleft. - We beginne dit jaor ók wat latter (zie programma). - Ien tegestelling tot aander jaore, hebbe we dit jaor genne optocht op dinsdagmiddeg, mit ut groët bruudspaar. - Ut jeugdbruudspaar trekt wel dur Aostrum. - Wat nie mij is, mar wej wille óllie d'r toch nog efkes op wieze, is dat de meugelijkheid geboje werd urn boeremoes mit waorst te ete ien ut gemaenschapshuus. De pries die wej vraoge is 8 guide per persoën. Vur alle duudelukheid en um misverstande en teleurstellinge te vurkomme volgt hier nogmaals ut programma vur d'n dinsdagmiddeg. 15.00 Bijeenkomst incl. Eikenhofkapel (café "De Karklingel"). 15.30 Afhalen bruidspaar. 16.00 Aankomst bij :"De Karklingel". 16.30 Receptie Jeugdbruidspaar en aansluyitend afsluiting Jeugdcarnaval 17.00 Gezamenlijk eten in het Gemeenschapshuus. 18.15 Bezoek aan het "Allemanscafé." 19.11 Receptie in het Gemeenschapshuus. 20.11 Afsluiting receptie. 20.30 Aanvang bruiloftsfeest. 20 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 20