sportpark "de Spar" gingen voor een partijtje voetbal, tennis of korfbal. De heer Geert Volleberg gaf vervolgens een duidelijke presentatie van de plannen renovatie Mgr. Hanssenstraat en dorpsplein. Een zeer ingrijpend plan dat met name het dorpsplein en omgeving kerkgebouw ingrijpend zal veranderen. Een werkgroep is bezig met de uitwerking van het totaalplan, waarin een belangrijke plaats is ingeruimd voor de realisering van een woonzorgcomplex als afsluitende bebouwing van het zuidelijk gedeelte van het dorpsplein. Een plan dat in de pers veel aandacht heeft gekregen. De werkgroep hoopt tijdens het werkbezoek van B. en W. op 8 april a.s. de definitieve plannen te kunnen aanbieden. Meerdere instanties waaronder de Woningstichting Noord - Limburg maken deel uit van de projectgroep. De aanpassing van de Mgr. Hanssenstraat beoogt niet alleen een verfraaiing van de dorpskern maar evenzeer een verbetering van de verkeersveiligheid, rekeninghoudend met de belangen van de plaatselijke ondernemers. Voorafgegaan door de harmonie trok het gezelschap aangevuld met vele belangstellenden naar de rotonde. Terwijl de harmonie op het middenterrein feestelijke muziek ten gehore bracht, maakte wethouder Driessen onder deskundige begeleiding van een machinist met een stoomwals een rondje over het verkeersplein. Hiermee werd het verkeersplein officieel in gebruik genomen. De openingshandeling verliep vlekkeloos en was een getrouwe kopie van de Batavaria TV - spot. Hierna kon het verkeer weer "doorstromen". Plaatselijke ondernemers haakten op ludieke wijze in op het gebeuren. Aan alle aanwezigen werd een sneetje roggebrood met beleg uitgereikt. Een gebaar dat erg in de smaak viel. In optocht ging het gezelschap weer terug naar het gemeenschapshuis om nog een toast uit te brengen op de officiële opening van de rotonde. Samenvattend: Een geslaagde bijeenkomst! -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Attentie Het winterseizoen heeft dit jaar wel erg vroeg zijn intrede gedaan. Dit was te merken aan het ijs en de sneeuw overal op onze wegen en trottoirs. Het is tot onze spijt opgevallen, dat deze trottoirs op vele plaatsen niet waren schoongemaakt. Dit kan tot gevolg hebben dat onze medemensen er veel last van kunnen ondervinden en er ongemak van hebben. In sommige gevallen zouden zij zelfs door vallen ernstig letsel kunnen oplopen. Wij zouden het dus als Dorpsraad erg op prijs stellen als iedere bewoner bij volgende winterse "buien" tenminste het trottoir voor hun eigen woning zouden kunnen ontdoen van sneeuw en/of ijs, zodat onze dorpsbewoners zonder risico van dat trottoir gebruik kunnen maken. Het is pas januari, dus de winter is voorlopig nog niet voorbij! Wij danken U alvast voor Uw medewerking. Werkcomité Dorpsraad Oostrum 5

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 5