fietsers en voetgangers maar evenzeer voor een betere doorstroming van het autoverkeer. Na Ysselsteyn is Oostrum de 2e rotonde; nu volgt nog rotonde Heide als aansluiting van de Deurneseweg met de Langstraat. De totstandkoming van de "rotonde Oostrum" is heel snel gegaan. Hij sprak woorden van waardering aan het adres van Provincie en aannemersbedrijf Heijmans. Helaas kent deze rotonde ook een tragische voorgeschiedenis. Het heeft te lang geduurd alvorens de Provincie ervan overtuigd was, dat ingrijpende maatregelen noodzakelijk waren. Jarenlang is door meerdere instanties (Gemeente, Dorpsraad, sportverenigingen) hierop aangedrongen. De kruising veroorzaakte niet alleen materiële schade maar veel erger was natuurlijk het verlies aan mensenlevens, dat deze kruising veroorzaakte. Er werd dan ook een moment stilte in acht genomen om deze verkeersslachtoffers te herdenken. Een kritische kanttekening plaatste de wethouder bij het onderdeel van de rotondes. De aankleding van de rotondes moet een visitekaartje zijn. Dit is tot dusver duidelijk niet het geval; hij verwees o.m. naar Ysselsteyn. Hij hoopt dat voor Oostrum niet hetzelfde zal gaan gelden; helemaal gerust was hij hier niet op. Hij zal dit punt binnenkort nogmaals onder de aandacht van de Provincie brengen. Naar zijn mening kan plaatselijk via zelfwerkzaamheid in grote mate in onderhoud voorzien worden binnen een verantwoord budget. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op dat wij de gasten graag met enig vlagvertoon hadden ontvangen; helaas hebben wij ondanks de toezegging nog steeds geen gemeentevlag ontvangen. Inmiddels is hierin voorzien. Tijdens zijn toespraak overhandigde de wethouder een gemeentevlag aan Oostrum. Een gebaar dat zeer gewaardeerd wordt. De vlag zal ongetwijfeld in een behoefte voorzien. Meerdere malen is de aandacht gevraagd voor een betere bewegwijzering naar de industrieterreinen de Hulst en Witte Vennen. Met een zekere trots overhandigde hij symbolisch aan Oostrum de plaatsing van een tweetal verlichte ANWB - wegwijzers ter waarde van 25.000,- op de hoek Oirloseweg - Henri Dunantstraat en Oirloseweg - Witte Vennenweg als verwijzing naar de respectievelijke industrieterreinen "de Hulst" en "Witte Vennen." Als dank voor zijn bijzondere inzet overhandigde de wethouder aan Jan van der Valk een kunstwerkje. Ook namens de dorpsraad kreeg Jan van der Valk een attentie aangeboden als blijk van waardering. De voorzitter memoreerde ook de jarenlange inzet van de vele vrijwilligers, die behulpzaam waren bij het begeleiden van de kinderen als zij de drukke Deurneseweg moesten oversteken als zij naar het 3

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 3