jaren. Daarnaast zullen ook de carnavalsschlagers niet ontbreken. Het geheel zal aangekleed worden met voordracht, zang en dans. Het concert vindt plaats in het gemeenschapshuis en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, maar wel willen wij u om een vrijwillige bijdrage vragen als tegemoetkoming in de kosten voor deze avond. Wilt u verzekerd zijn van een goede zitplaats, komt u dan op tijd, want het belooft opnieuw weer een geweldige avond te worden. Dave Moorrees Prins Carnaval 1997 Na een, op twee dagen na, enerverend jaar van pracht en praal is zaterdagavond prins RIEN 1 afgetreden, nadat hij eerst zijn residentie bij café 't AMC had gesloten. Tijdens zijn aftreden in het gemeenschapshuis dankte hij zijn onderdanen voor het welslagen van zijn stijlvolle regeerperiode. jr Nadat hij van zijn prinselijke waardigheden was ontdaan, werd hij omgeturnd tot lakei door de leden van de Aid Aostrumse Prinse. Zij vormden een menselijke kleedcabine, waarin hij bijna "tot op het bot" werd uitgekleed. Volgens de spreekstalmeester stond er een echte chippendaler, dit tot hilariteit van de aanwezige dames. Daarna werd hij opgenomen in de A.A.P., de vereniging van Aid Aostrumse Prinse, en mocht hij als lakei de oud prinsen een drankje aanbieden. In de regeerloze periode werd de inmiddels sfeervolle zaal door het sinds jaar en dag bekende orkest de Aces opgewarmd. Opeens ging het licht uit en vanachter uit de zaal kwamen op de tonen van muziek uit diverse bekende musicals enkele feestelijk uitgedoste gezelschappen naar voren. Op de vorst Bert bekende wijze vertelde deze de verhalen van de herbergscène uit Cyranno, de studentenopstand uit Les Miserables en het bal masqué uit de Phantom. In deze sketches werd de spanning langzaam opgebouwd en toen kwam uit een mengeling van rook en blacklight een gedaante omhoog. Vanuit het rookgordijn sprong Dave Moorrees te voorschijn als prins Dave 1Onder een daverend applaus kreeg hij de tekenen van zijn waardigheid omgehangen en natuurlijk mocht zijn Kristel hem als eerste feliciteren. In zijn maidenspeech vertelde prins Dave dat hij er dit jaar zeer deftig zou opstaan omdat zijn prinselijke overhemden, volgens een oude 1 belofte, door een van de dames van de Raad van Elluf zouden worden gesteven en gestreken. Uitbundig en glunderend riep hij niet alleen alle karklingels, maar vooral ook de jeugdige Oostrummers op samen met hem in Oostrum vastelaovend te vieren. Samen met zijn trotse Kristel danste hij de traditionele prinsedans waarna zij beiden door mensen in rijen dik werden gefeliciteerd. Al snel was duidelijk dat de nieuwe prins als stralend middelpunt een bijzondere populariteit geniet in de Oostrumse gemeenschap. Daarna werd het gezellige en zeer druk bezochte prinsebal voortgezet tot in de kleine uurtjes. Oostrum 18 januari 1997. 18

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 18