1 4> ^RN/^LSI/GrGNIGInG OoStRuM Ore/ Carna vals Club Aostrum De Karkurgeis Al wer én waek vurbeej. Vurrige waek hebbe weej öllie al beej geproat ovver ut aldewieverbal en de boerebrulleft.Uut ut schrieve hedde gillie op kunne make dat dur al ennen hoeëp werk was gedaon, mar op un paar platse stoonte nog wat vraog- taekes. Un antal van dees vraogtaekes zien now wèl dudeluk, want op de vraog: - wieëte gillie ut now zeker, en twieffelde nie mer, hebbe ze dees waek gezeed ut zeker te wieëte en nie mer te twieffele. Mar wat zeker zö belangriek is, is dat we nao waeke van touwtrekke mit umligende dörpe beslag hebbe wieëte te legge op de mins die alles anmekaar zal praote. Ok dit jaor wille weej iedereën wer de meugelekhejd bieje urn an te schuuve mit ut bruudspaar en de familie urn enne goeje bojjem boeremoes mit waorst ien ow maag te legge wor ge dun ganse aovend op vorruut kunt. De pries die weej hiervur vraoge is 8,- per persoeën Hoe ut fieëst op vastelaovend dinsdag zal verloeëpe, en wor gillie de kartjes vur de boeremoes mit woarst kunt bestelle, zal dun bruudegom öllie zelluf vertelle op 25 janewarie tiejes ut aldewieverbal wor weej öllie allemöl verwaagte. We raekene op öllie Kemissie boerebrulleft 1997. Carnavalsconcert 1997 Op maandag 3 februari a.s. biedt Harmonie Sub Matris Tutela u voor de 9e keer het Carnavalsconcert aan. De Harmonie en het Tamboerkorps zullen u, onder leiding van dirigent Piet Poels, laten genieten van diverse soorten muziek zoals country en western, filmmuziek, rock en rol en muziek uit de zestig en zeventiger 17 STRUM BOEREBRULLUFT 1997 a O

Oostrum's Weekblad | 1997 | | pagina 17