Jeugdprins raojeüü! Zoëas ge net al het kunne léze, is ut al hóst zoëwiet, en vanzelf sprekend meugde gillie ok wer gokke wie de neejje jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze wurdt. Natuurlek kende gillie nie alle jonges die daor vur ien anmerking komme en hedde gillie ok gennen tied mer um dat vur den 4e jannewarie nog uut te zuuke, mit den drukke tied vur ow zoëas Kerstmis en Aid op Neej. En rond den tied hedde natuurlek nog en te kort an slaop, of teveul alcehol in ow bloed en hedde ut te druk mit de vur-bereiding um de drie kunninge binne te hale. Durrum helpe weej ow en hendje, hieronder staon tien name, waorvan der ieëne prins zal werre. Vur ös te helpe, zuuj ut fijn^ zien as gillie op zaoterdag 4 jannewarie ut briefke iengevult klaor h^ ligge. Ut kost 1 guide per naam, en vol briefke meug natuurlek ok. - Dus tot 4 jannewarie, weej komme ovverdag. Naam: Adres: O Roel van den Berg O Yvo Heitling O Niels Cox O Mark van Lierop O Koen Hermans O Noud van de Mortel O Jules Janssen O Niels Nielen O Sjors de Kleijn O Rogier Peeters Oproep Jeugdraad en Jeugdboere brulluft Messchien dat gillie nog nie an de karnaval denkt, zoë net rond slnter- kiaos en de Kerstdaag, weej zien evvel al lang wer mit de karnaval an de geng. Zoë hebbe we ok dit Jaor wer enne schitterende jeugdraod nuuëdig. Meide die vur ut twedde jaor naor de middelbare schollp. gaon, zien van harte welkom op woensdag 18 december um 19.00 uur ien DE KARKLINGEL. As de jeugdraod beejen is, hebbe we natuur lek ok nog en boerebruudspaar nuuêdig. Vur de Jeugdboerebrulleft komme jonges en megjes ien anmerking die vur ut urste jaor naor de middelbare schol gaon. Hedde ientresse dan ziedde welkom op woensdag 18 december um 19.30 uur ien zaal DE KARKLINGEL. Hedde ientresse, mar kunde echt nie komme, of hedde nog andere vraoge, nim dan contact op mit Auke (tel. 513 998), Annemie (tel. 582 330) of Renate (tel. 512 318). Tot dan. De Jeugdkarnaval -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 39

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 39