Het plantsoen op het Binnenhof zal enigszins worden aangepast, omdat Cotrans problemen ondervindt bij het wekelijks ophalen van huisvuil en containers. Vernomen werd dat naar verwachting de vaststelling van het bestem mingsplan Oostrum geen vertraging op zal leveren. De ervaringen met de rotonde Deurneseweg/Wanssumseweg zijn positief. Er is sprake van een vlotte doorstroming van het autoverkeer bij aange paste snelheid. Opgemerkt wordt dat fietsers komend uit de richting Oos trum zich niet altijd houden aan het juiste gebruik van het rechterfietspad. Regelmatig zouden fietsers de rotonde in tegenovergestelde rijrichting passeren en vervolgens hun weg voortzetten richting Wanssum c.q. Sparrendreef... Dit kan leiden tot onoverzichtelijke verkeerssituaties. Wij zullen indien nodig bij de politie aandringen op het nemen van passende maatregelen. De dorpsraad is er voorstander van om de officiële ingebruik name van de rotonde nog een klein feestelijk tintje te geven. Overleg met de gemeente zal plaatsvinden. Zoals gebruikelijk zal Sinterklaas ook dit jaar per trein arriveren. In week 47 zal de jaarlijkse huis-aan-huis rondgang plaatsvinden. De opbrengst is bestemd voor de Sinterklaasviering in het gemeenschapshuis en voor kerstpaketten bestemd voor langdurig zieken en hoogbejaarden. De vergaderdata van de dorpsraad voor het jaar 1997 worden vastgesteld; zie vergaderagenda in Oostrums Weekblad. Het komité Open Monumentendag Venray zou in 1997 deze dag gaarne in Oostrum willen organiseren. De landelijk vastgestelde datum (2e zaterdag in september) is voor Oostrum hoogst ongelukkig vanwege de jaarlijkse kermis. Wij zullen ons standpunt kenbaar maken. De dorpsraad zal het wensenpakket ondersteunen zoals opgesteld door de gebruikers van het sportpark "de Spar" te weten: korfbalvereniging, tennisvereniging en voetbalvereniging. Vernomen wordt dat OJC Iduna in april 1997 haar 20-jarig bestaan zal vieren. Eerstvolgende vergadering: Dinsdag 10 december in de vergaderzaal van Restaurant Bowling Venray. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- Kerkdiensten O.L. Vrouw Geboorte Parochie Oostrum 7-15 december Zaterdag 19.00 u. Zondag 08.30 u. 5 Overl. ouders Fleurkens-Broeks, Pierre Wolters, gest. jaardienst overl. familie Claessens-Drabbels, Giel Vennekens en echtgenote en wederzijdse familie Mie Staaks-Hermans

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 5