Attentie Zaterdag gezinsmis, als voorbereiding op Kerstmis. Wordt opgeluisterd door ons koor Harmony. Welkom Kind! Welkom Christy! Weer 'n klein kaartje in de brievenbus met groot nieuws, verblijdend. En het komt nu van de Randenrade. Theo van de Venne en Margrit van Houdt - van Randenrade 75 - delen ons mede dat 20 november hun vurige wens in vervulling is gegaan, zij zijn de gelukkige en trotse vader en moeder geworden van hun eerste kind, een dochter, Christy. Deze datum kunnen ze nooit meer vergeten, ineens zo'n grote rijkdom, ^oiets wondervol moois; zoals de grote dichter Guido Gezelle het eens uitdrukte "Hadde ik al de schatten van de wereld, ik gaf ze voor een kinderherte". In kinderen ligt een souvenir van het verloren paradijs, ieder kinderhartje is een stukje paradijs voor de ouders zelf. Jij, mijn kind, bent niet door een toevalligheid op deze wereld gekomen, en het is niet om het even of jij er bent of niet. En al kan ik je niet zeggen, welke weg je zult gaan, één ding kan ik je wel vertellen: je komt voort uit een liefdesgeschiedenis van je papa en mama... en ook uit Gods liefde, zoals Toon Hermans het eens zei "Een mens is niet zomaar een dingetje. Diep in dat dingetje verbergt zich zoiets groots. Er woont een wonder in, iets ongelooflijk machtigs. Ik weet niet wét het is, dat niet, maar ik maak mij sterk: zo'n mensenkind is niet alleen maar mensenwerk". Theo en Margrit, Christy is voor jullie een kostbaar geschenk, wees er dus zuinig mee, maar niet wat de tijd betreft, wil je blijde, gelukkige, dankbare kinderen dan moet je aan hen tweemaal zoveel tijd maar half zoveel geld spenderen. Je moet je kinderen vandaag in hun leven nabij zijn met je liefde, aandacht en geduld, wil je ook morgen in hun herinneringen blijven voortleven. De T^olwassene let op de daden, het kind op de liefde daarachter. Kinderen 'opvoeden eist meer karakter dan kennis, en minder ervaring dan geduld. Theo en Margrit, ik wens jullie heel veel vreugde en geduld, maak met Gods hulp iets wondervol moois van Christy. Theo en Margrit, van harte gefeliciteerd met jullie eerste kind, met jullie dochter Christy. Mogen jullie veel vreugde beleven aan Christy en mgge zij zelf als een blij kind temidden van jullie uitgroeien tot een gelukkig mens. uw p- stoor -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 7

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 7