zich samen met anderen op het kerstfeest voorbereid. En die voorbereidingstijd noemen we de Advent en duurt vier weken. Zoals wij dus zondag 1 december met de Advent beginnen, zo deed Sint Nicolaas in zijn tijd ook. Of er toen ook al een adventskrans was zoals in onze kerk? Dat weet ik niet. Of hij op de eerste zondag van de Advent ook een kaars heeft aangestoken, zoals wij dat doen in onze kerk? Ook dat weet ik niet. Weet je watover een paar dagen is hij in Oostrum. Vraag 't hem dan zelf maar. Welkom kind, welkom Bob! Er heerste 'n lange tijd 'n echte, enge stilte in de Witte Vrouwenstraat, maar 15 november kwam er weer volop leven, misschien nog wel in de nachtelijke uren, heerlijk nieuw leven. Want Henk en Renate van Goch-Jansen - van Witte Vrouwenstraat 7 - delen ons het heerlijke nieuws mede, dat zij 15 november de overgelukkige vader en moeder zijn geworden van hun eerste kind, een zoon die onder de naam "Bob van Goch" door het leven zal gaan. Niet toevallig komt een kind ter wereld. Die "lieve buitenstaander" is het resultaat van een groeiproces in het hart van twee mensen, twee unieke mensen die hun eigen leven in het diepste wezen van een kind hebben neergeschreven, onuitwisbaar en voor altijd. Hun kind is een zichtbaar geworden liefde. Toen Henk me het geboortekaartje overhandigde, was het buiten miserig somber weer, maar zijn gezicht straalde van grote vreugde, van diep geluk, van 'n trotse vader en nog meer. De geboorte van Bob heeft Henk en Renate overweldigd om zoveel geluk, om zoiets moois, om zoiets geweldigs dat zij hun kind mochten noemen, heerlijke vrucht van hun wederzijdse grote liefde. Men zegt dat ons drie dingen uit het paradijs zijn overgebleven: sterren, bloemen en kinderogen. Wie een wonder wil zien, moet alleen maar naar een kind kijken. Een kind is een wonder om het te aanschouwen. Voor Henk en Renate was Bob ook een wonder, zo hebben zij het diep en intens aangevoeld. En nu jullie taak Henk en Renate, en tegelijk 'n opdracht van God, om in jullie kind dit wonder te blijven zien, om je van harte en volledig te blijven inzetten om van Bob iets wondervol moois te maken, 'n Heerlijke opdracht waar je God dankbaar voor moet zijn, dat Hij zoveel vertrouwen in jullie heeft, dat Hij dit kind aan jullie liefdevolle zorg heeft willen toevertrouwen, 'n Heerlijke, maar ook geweldige opdracht in deze tijd. Dit pasgeboren kind "verwacht" veel van jullie die eerst zelf in "verwachting" waren van dat "lieve wonder"'. Het heeft dringend behoefte aan jullie warme liefde en geborgenheid. Geef veel liefde aan je kind, en je zult een veel grotere wederliefde ontvangen. En het beste geschenk dat je aan je kind kunt geven, is het geschenk van de tijd. De beste investering is tijd maken voor je kind, het kind zal je daar later rijkelijk voor belonen. Ik ben ervan overtuigd dat jullie, Henk en Renate, jullie Bob alle 7

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 7