Kermis 1996 is zonder noemenswaardige klachten vernomen. Een opmerking werd gemaakt over het vroege sluitingsuur van de viskraam en slechte toe stand van de rupsbaan. Aan de gemeente zullen deze opmerkingen worden doorgegeven. Waardering werd uitgesproken aan het adres van de gemeente voor de wijze, waarop zij op ons verzoek het kermisplein met dranghekken heeft beveiligd. De vergadering wordt geïnformeerd over de doelstelling van de in het leven geroepen Kommissie A 2000. Er is een overkoepelend orgaan gevormd, waarin de voetbalvereniging Oos trum, Tennisclub Oostrum en Korfbalclub Oostrum ieder met 2 afgevaardig den vertegenwoordigd zijn. Op verzoek worden de functies van voorzitter en secretaris vervuld door afgevaardigden uit de dorpsraad. We zullen de gemeente vragen om de mogelijkheid te onderzoeken tot plaat sing van ondergrondse afvalcontainers tegelijk met de renovatie van de Mgr. Hanssenstraat. Afsluitend houdt Dhr. M. Pijnappels(gemeentepolitie) een praatje over van dalisme en alles wat daarmee samenhangt. In het kort geeft hij inzicht in de reorganisatie, die bij het politiekorps heeft plaatsgevonden. Aandacht bestedend aan zijn eigen functie vernemen wij, dat hij fungeert als gebiedsmentor van de kerkdorpen. De zaken waar hij mee te maken krijgt zijn van velerlei aard. Uiteenlopend van het bemiddelen bij b.v. burenruzies tot het fungeren als vertrouwensrelatie tussen de mensen b.v. relatieproblemen, ver houding ouders/kinderen. Daarnaast is hij een aanspreekpunt voor o.m. voor lichting op scholen (drugs, gokken, diefstal). Zijn aandachtsgebied betreft verder de vele verenigingen en dan met name de jeugdafdelingen binnen een vereni ging. In de praktijk blijkt dat dit laatste nog onvoldoende bekend is bij vele be- stuurderen. In zijn algemeenheid valt het met vandalis-me in Oostrum wel mee. Er zijn wat dat betreft enkele "gevoelige" lokaties. Samenvattend stelt hij dat van dalisme veelal het gevolg is van: - Invloed van alcohol. - Stoer willen doen. Komt overwegend voor in groepsverband. Week-end vandalisme. - de thuissituatie (conflictgezinnen). - Weinig vertrouwen in de toekomst. - geen/onvoldoende invulling van de vrije tijd. Met nadruk wijst spreker erop dat het in aanraking komen met de politie ver strekkende gevolgen kan hebben op iemands loopbaan. Men realiseert zich dit vaak onvoldoende. Spreker benadrukt dan ook het belang om preventief bezig te zijn, bestaande uit een goede voorlichting en het onderhouden van goede kon takten. Dit laatste veelal samen met bestuurders en/of jeugdleiders. Gaarne willen wij hierbij behulpzaam zijn. Volgende vergadering: dinsdag 12 november ('t Allemanscafé). -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 5

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 5