Concert en toneel in Oostrum Op zondag 3 en maandag 4 november aanstaande zullen harmonie Sub Matris Tutela en toneelgroep "De Vlasbloem" weer hun jaarlijkse concert en toneelavonden houden. Beide avonden zullen worden geopend door het tamboerkorps, die o.a. "The old man and the sea" en "Pour Karine" zullen uitvoeren. Samen met de harmonie zullen ze de mars Atlanta 1996 ten ge hore brengen. Hierna zal de harmonie enkele concertwerken in het lichte genre brengen en wel o.a. The Hobbits, Bohemian Rhapsodie en Circus Renz. Het programma zal worden voortgezet door toneelgroep "De Vlasbloem". Deze zullen dit en het volgende weekeinde haar 50-jarig jubileum vieren. Zij openen dit jubileumfeest op 3 en 4 november met hun jaarlijkse toneel opvoering. Op het programma staat het blijspel "De geflipte Flierefluiter". Het is een blijspel in 4 bedrijven en is geschreven door Hub Fober. Korte inhoud van dit spel is als volgt: De geflipte flierefluiter is een blijspel in vier bedrijven. De familie Groen woont al jaren in het huis van Opa Brandsma. Mevrouw Groen deelt de lakens uit in huize Groen. Mijnheer Groen is zakenman en moet regelmatig voor zogenaamde zaken naar Brussel. Dolly de dochter wil actrice worden, Vincent de zoon is amb tenaar bij de gemeente, maar voert niets uit. Trouwens de hele familie Groen doet of ze alles kunnen maar ze bezitten geen stuiver alles is van Teun Brandsma. Opa Brandsma is na vele omzwervingen weer terug naar zijn eigen huis gekomen, maar wordt daar zeer slecht behandeld. Doortje het dienstmeisje stopt Opa af en toe een boterham en een kop koffie toe. Maar Opa zal daar verandering in brengen Doortje moet hem daarbij helpen, alles loopt toch iets anders. Dan verschijnt notaris Gelders met een somber bericht. Wat dit allemaal voor komische verwikkelingen met zich meebrengt kunnen we zien in deze zeer leuke plattelandskomedie. Beide avonden beginnen om 19.45 uur. Op 9 november zullen zij het 50-jarig jubileum voortzetten met een Eucha ristieviering die om 19.00 uur begint waarna om 20.00 uur een receptie be gint die tot 21.30 uur zal duren, en waar natuurlijk iedereen van harte wel kom is. Deze receptie zal worden gehouden in zaal "De Karklingel". Na deze receptie zal het feest met de leden worden voortgezet. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 7