Nieuwe cursus voor startende ondernemers Goed nieuws voor aankomende of zojuist gestarte ondernemers: een cursus waarin typische problemen die deze groep ondervindt wordt behandeld. Startende ondernemers lopen dikwijls tegen specifieke moeilijkheden op, die deels worden veroorzaakt door de positie van de ondernemer: alles is nu eenmaal nieuw en vreemd. Te vaak worden beginnende ondernemers hier door afgeschrikt of ontmoedigd en sterft een levensvatbaar idee voordat het tot wasdom kan komen. Dat is jammer en daarom willen een aantal organi saties en gespecialiseerde zakelijke dienstverleners de starters de helpende hand bieden. Op initiatief van de Rabobanken uit de regio Venray wordt een aantal workshops gehouden. Tijdens die bijeenkomsten snijden deskundigen onderwerpen aan als fiscale wetgeving, internationaal zaken doen, het jondernemingsplan, regelgeving en vergunningen, innovatie, financiering en administratie. De inleiders tijdens de cursus zijn afkomstig van de kamer van koophandel, het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf (IMK) en de belasting dienst. Verder zijn accountants en bedrijvenadviseurs aanwezig. Tenslotte zal iemand uit de praktijk ervaringen uitwisselen met betrekking tot het star ten van een eigen onderneming. De cursus bestaat uit vijf tot zes workshops die in de avonduren worden ge houden. Plaats, tijden en data worden in overleg vastgesteld. Deelname aan de cursus is gratis, maar beperkt tot ongeveer vijftien deelnemers. In aan merking komen uitsluitend mensen die serieus met hun onderneming bezig zijn. Van de cursisten wordt verwacht dat zij ook buiten de wokshops energie in de cursus steken. Naast de workshops biedt de cursus ook gelegenheid tot informele contacten met de inleiders en onderling. Aanmelden voor de cursus voor startende ondernemers kan vóór 1 decem ber a.s. bij het secretariaat dat wordt gevoerd door Monique Wiegman. Zij is tijdens kantooruren bereikbaar bij Rabobank Venray-Oostrum, telefoon (0478) 53 02 03. Ook voor nadere inlichtingen kunnen geïnteresseerden bij haar terecht. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o Club-kampioen S.N.A. eindelijk bekend In tegenstelling tot voorgaande jaren is de kampioen in het libre-spel pas 2 weken geleden bekend geworden. Door een andere opzet waren er dit jaar 2 poule's van 7 spe lers, waarvan de nrs. 1 en 2 in een kruisfinale uitmaakte wie er kampioen zou worden. De voorrondes waren al gespeeld in het voorjaar, maar helaas duurde het tot oktober voordat de finale-ronde gespeeld kon worden. Als eerste werden de wedstrijden gespeeld voor de plaatsen 5 t/m 14. 17 'BILJARTCLUB S.N.A. Xé 7x

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 17