in verwachting en voor degenen wier leven door euthanasie bedreigd wordt. In onze kerk zullen we dit Rozenkransgebed, met uitstelling van het Allerheiligste, bidden om 11.00 uur, daarna blijft het Allerheiligste uitgesteld tot 12.00 uur. Allen van harte welkom. Woorden verstillen Wie bidt worstelt met God in het gebed en hij wint daardoor dat God in hem overwint. Toen zijn gebed Steeds aandachtiger en stiller werd, toen had hij steeds Minder en minder te zeggen ten laatste werd hij geheel stil. Hij werd, wat mogelijk nog een grotere tegenstelling tot spreken is, hij werd een horende. Eerst dacht hij, bidden is spreken, hij leerde evenwel dat bidden niet slechts zwijgen is, maar horen. En zo is het: bidden betekent niet zichzelf horen spreken, bidden betekent: stil worden en stil zijn en blijven tot de biddende God hoort. Kierkegaard. Weer Heerlijk Nieuws! Onze parochie telt veel oudere mensen - ruim honderd personen boven de zeventig jaar - blijkbaar heeft Oostrum 'n gezond klimaat. Maar Oostrum is even eens zeer gelukkig met heel veel jongeren, en de allerjongste mag ik hier met name noemen: Joost. John en Petra van Bergen - van Jofferspas 13 - laten ons namelijk weten dat 23 september voor hen 'n dag werd die zij nooit meer zullen vergeten. Hun geluk kon niet op toen zij hun eerste kind, een zoon Joost, in hun armen mochten ver welkomen. Dat blijkt al uit de tekst van het geboortekaartje: "Wat zijn we gelukkig jou papa en mama te zijn." Lang verwacht en toch stonden zij waarschijnlijk sprakeloos toen het kind er eenmaal was, 'n klein levend wezentje in hun han den, hun kind, zoiets wonderlijk moois. Hun kind, heel zeker, maar ook kind van God. God heeft dit kind gewild en het aan jullie liefde en zorg toevertrouwd, als je daar bij stil staat wordt het wonder van 'n kind 'n nog groter wonder. En dan komen ook vanzelfsprekend de woor den over je lippen: "Dank U God, dat U dit wonderlijke kind aan ons hebt toe vertrouwd, dat wij het voor U mogen opvoeden, want ook dit kind is voorbestemd voor 'n eeuwig geluk en daar mogen wij aan meewerken. John en Petra, van harte gefeliciteerd met de vrucht van jullie grote wederzijdse liefde, met de grote rijkdom van jullie kind, met Joost. Maken jullie samen iets moois van dit nieuwe leven, moge Joost voor jullie 'n grote rijkdom, 'n kostbaar geschenk voor jullie blijven en moge Joost temidden van jullie gelukkig samen zijn opgroeien tot 'n blij en gelukkig mens. Uw pastoor 9

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 9