Tennisclub Oostrum T.C.O. De tennisclub van Oostrum, een vereniging met ongeveer 180 leden en voor de volle honderd procent een recreatieve tennisclub. De bevolking van Oostrum heeft een aantal jaren het initiatief genomen tot oprichting van de club. Het benodigde geld voor aanleg van twee zogenaamde "allweather" banen is door de inwoners zelf bij elkaar gebracht. Na aanleg van deze banen, waar inmiddels ook verlichting is aangebracht, is er ook aandacht besteed aan het aanleren van de tenniskunde, soms ook wel -kunsten, omdat een baan zonder tennissterren een vreemde gewaar wording is. Hiervoor werden en worden nog steeds een aantal tennislessen verzorgd door mensen die dit vakgebied van het tennis beter beheersen dan de meesten van ons. Een deskundige opleiding dus van startende jongelingen tussen 6 en 60 jaar. Uiteraard volgen velen de lessen meerdere jaren achter elkaar. Niet omdat ze het echt niet begrijpen, maar omdat het blijkbaar normaal is dat zelfs mensen die de bal reeds redelijk raken, behoefte houden om zich te verbeteren. De toekomst van de club ziet er goed uit daar het ledenbestand groot ge noeg is en met name de jeugd enthousiast bezig is. Dat laatste zal ook wel een gevolg zijn van de balvaardigheidslessen, die namens de club op de basisschool in Oostrum met regelmaat verzorgd worden. Een ideale manier om de allerkleinsten (groep 5 en 6) op een deskundige maar ook leuke manier kennis te laten maken met tennis. Het type baan waarvoor men in Oostrum gekozen heeft, heeft het grote voordeel dat er bijna altijd op gespeeld kan worden. Alleen de regen houdt de mensen van de baan. Maar twintig minuten na een regenbui kan er weer zonder gevaar voor lijf en leden gespeeld worden. Het komt dan ook met regelmaat voor dat er met Kerstmis heerlijk buiten getennist wordt. Uiteraard wel goed aangekleed. Dat is dus één van de grote voordelen van dit type baan. Momenteel zijn de banen toe aan een grote renovatie. Het oppervlak moet hoog nodig vernieuwd worden. De aanlegperikelen rond het recreatiepark "De Witte Vennen" raken ook de locatie van onze club. Met een hoge waar schijnlijkheid zal de tennisclub moeten verschijnen naar een andere locatie. Het is voor de club wel de bedoeling om dan opnieuw twee banen aan te leggen, maar mogelijk wel van kunstgras. Dit zal echter tezijnertijd door de leden van de club goedgekeurd dienen te worden. 40

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 42