Gelezen in het St. Antonius blaadje De pastoor heeft altijd gelijk Als zijn preek iets te lang duurt, is hij slaapverwekkend, als de preek kort is, heeft hij zich niet moe willen maken, als hij zijn stem verheft, schreeuwt hij, als hij gewoon spreekt verstaat niemand iets, als hij afwezig is, is hij altijd onderweg, als hij op de pastorie is, doet hij nooit huisbezoek, als hij over geld praat, komt dat omdat hij teveel van het geld houdt, als hij niet over geld praat, weet men niet wat hij ermee moet. Als hij feesten organiseert is hij vermoeiend, als hij niets organiseert heeft hij een dode parochie. k Als hij tijd neemt voor de mensen, komt er geen eind aan, als hij zich haast, luistert hij niet. Als hij de mis op tijd begint, loopt zijn horloge voor, als hij één minuut te laat begint, laat hij iedereen op zich wachten. Als hij de kerk restaureert, verspilt hij geld, als hij het niet doet, laat hij alles maar op zijn beloop. Als hij jong is, mist hij ervaring, als hij oud is had hij zich al lang terug moeten trekken. En als hij dood gaat? Wel, dan is er niemand om hem te vervangen. Humor in de pastoraal (uit ons Bisdomblad) De twee broertjes komen thuis van school en klagen er bij vader over dat de onderwijzer hen aan de haren trok. Zo zo, zegt vader, "hier hebben we wel een oplossing voor." Terstond worden de jongens naar de kapper gebracht die hun kopjes helemaal glad scheert, kaal als een knikker. "Zo", zegt vader, "nu kan de meester jullie niet meer pesten!" De volgende dag op de terugweg van school naar huis zegt de ene jongen tegen de andere: "De meester heeft me vandaag aan mijn oren getrokken. Maar niets tegen pa zeggen, hè?" Een man legt zijn zojuist uitgekozen luxe wenskaart op de toonbank en vraagt: "Wat kost deze kaart?" "Vijf gulden, meneer." "Vijf gulden, dat is me te duur", antwoordt de man en hij loopt weg. Het winkelmeisje zet de kaart terug in het rek en leest ondertussen ondertussen de tekst op de wenskaart die hij had uitgekozen: "Voor mijn vrouw, omdat je zoveel voor mij betekent!" o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 5