Zaterdag 19.00 u. T.e.v. O.L. Vrouw, tot bijzondere intentie Zeswekendienst Sjaan Deriks-van Rooy, jaardienst Mie Staaks-Hermans, Giel Vennekens en echtgenote en wederzijdse familie Misdienaarsbeurten Zaterdag 19.30 u. Frank Janssen, gebr. Gloudemans Zondag 08.30 u. Tom Gielens, Arjan Kempen, Bart Direks, Frank Frederix 10.00 u. Jacqueline Engels, Renee Bartram, Mieke Emons, Marlie Schlepers De Vlaggen Uit! De Eerste Communie van de kinderen is een van de hoogtepunten in het leven van een parochie, een Parochiefeest. Laat dit ook blijken. Laat de kinderen merken, dat u het ook zo aanvoelt en dat u met hen meeleeft. Daarom wil ik u vriendelijk vragen om -als u nog een vlag rijk bent- deze zondag uit te steken. Attentie! Wilt u er rekening mee houden dat zondag onder de hoogmis van 10.00 uur de meeste banken van de kerk gereserveerd zijn voor de gezinsleden en opa's en oma's van de communiecantjes. Eerste Communie Ongeveer zeven jaar geleden hebt u uw kind naar de Kerk gebracht om het te laten dopen. U wilde daarmee zeggen dat uw kind ook een kind van God is. U was ervan overtuigd dat het kind dat u in de moederschoot vormde, een geschenk van God was en dat u er alles voor wilde doen om uw kind zo dicht mogelijk bij God te houden. Zondag brengt u datzelfde kind weer hier in de kerk. U hebt de belofte die u bij de Doop van uw kind hebt gedaan, gehouden en het kind opgevoed volgens het evangelie van de Fleer Jesus. U weet ook dat God uw kind bijzonder liefheeft en dat Hij voor haar of hem voedsel wil zijn op de weg door het leven. Door de H. Communie wil de Heer nog inniger met uw kind verbonden zijn. Hij wil het opnemen in zijn vriendenkring en met uw kind maaltijd houden. Uw kind mag zondag voor de eerste keer op volwaardige wijze mee Eucharistie vieren. Maar dit feest mag geen einde zijn. Het is veeleer een startpunt. De Heer nodigt nu uw kind uit om elke zondag met Hem maaltijd te houden. Uw kind zal daaraan alleen gehoor geven als u daarin voorgaat, als uw kind merkt dat u dat ook belangrijk vindt om Christus elke zondag in de H. Communie te mogen ontmoeten: als de Heer het huis niet bouwt werken de arbeiders tevergeefs. Ouders, gaat met uw kinderen en met ons 5

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 5