Maandag 08.30 u. Marco Janssen, Richard Duyn, Tom Gielens, Arjan Kempen 10.00 u. Rianne Rijshouwer, Danielle Wijnen, Linda Wijn hoven, Erna Gooren. Goede Vrijdag We denken aan de laatste dag van Jezus van Nazareth, Zijn verlossend lijden en sterven. Vrijwillig heeft Hij zijn handen op het kruis uitgestrekt om de mensen tot één volk te brengen. Hij werd daartoe niet gedwongen. Hij heeft zijn armen uitgestrekt zoals moeders de armen uitstrekken als zij hun kindje zien lopen met onbeholpen pasjes. Maar zij kunnen hun armen ook uitstrekken als de grote kinderen langs omwegen soms weer thuiskomen. Dat is het werk van de liefde. Zo heeft Jezus zijn vastgenagelde armen uitgebreid omdat Hij ons in zijn onuitsprekelijke liefde wilde samenbrengen. Jezus breidt zijn armen uit naar allen die lijden, die eenzaam zijn en treuren. Hij wil hen allen in zijn liefde dragen. "Komt allen tot Mij, die belast en beladen zijt en Ik zal u verkwikken". Met ons lijden en met onze zorgen gaan we nu naar Jezus. Wij willen zijn kruis vereren en uit de overweging van zijn liefde nieuwe kracht putten om ons lijden te verenigen met Zijn lijden. Laten we ons dan opvangen in Zijn armen, zodat Hij ons kan dragen. Misschien kunnen wij van Hem leren ook onze armen geopend te houden voor alle mensen. Als kerk van Christus moeten wij mensen zijn met geopende armen en handen. Geen Pasen zonder Goede Vrijdag! Vasten en onthoudingsdag Goede Vrijdag is een verplichte Vasten- en onthoudingsdag. Paaszaterdag- gezinsviering om 19.00 uur. Met heerlijk nieuws! "Christus, het Licht voor de wereld", zal in deze gezinsviering onderstreept worden door de vele brandende kaarsjes. In kinderlijke taal zullen de kinderen vervolgens het Paasverhaal vertellen. Vóór deze dienst wordt U allen een Paaskaarsje aangeboden, dat bij het begin van deze dienst wordt aangestoken. Als alle lampen in de kerk weer branden kunt U het kaarsje uitmaken. Onder deze viering zal Manon Overbeek -19 jaar - vriendin van Harm van Huet, het Sacrament van het Doopsel ontvangen. Onze bisschop heeft me toestemming verleend om haar na het Doopsel ook het Sacrament van het Heilig Vormsel toe te dienen. Heerlijk en bemoedigend als iemand op die leeftijd verlangt en erom vraagt lid te worden van onze katholieke Kerk. Moge onze jeugd dit tot nadenken stemmen. P.S. Onder deze dienst zullen de eerste banken gereserveerd worden voor de familie en kennissen van Manon Overbeek. Vastenaktie Degenen die niet thuis waren toen leden van onze Carnavalsvereniging langs kwamen voor het ophalen van de vastenenveloppen ten bate van 6

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 6