4> ^CAmAVAÓVe^GHG OoStRuM Rien Janssen, Prins Carnaval 1996 Na een heftig en meer dan enerverend jaar van lol en plezier is zaterdagavond prins HENRI I afgetreden, nadat hij eerst zijn residentie bij zaal de karklingel had gesloten. Tijdens zijn aftreden in het gemeenschapshuis dankte hij zijn onderdanen voor het welslagen van zijn regeerperiode. Nadat hij van zijn prinselijke waardig heden was ontdaan, waar hij het overigens zeer moeilijk mee had, werd hij omgeturnd tot normaal en gaf als zodanig uitgedost nog eens een staaltje van zijn playback-kunnen weg, waar hij de volle zaal mee plat kreeg. Daarna werd hij opgenomen in de A.A.P., de Aid Aostrumse Prinse. In de regeerloze periode werd de inmiddels bomvolle zaal door het sinds jaar en dag bekende orkest de Aces opgewarmd. Opeens ging het licht uit en van achter uit de zaal kwam op de tonen van klassieke muziek een statig gezelschap naar voren over een uitgerolde rode loper. Het bleek een koning met gevolg te zijn. Op de Vorst Ben bekende wijze vertelde deze het verhaal van de koning die zich stierlijk verveelde. Tijdens het hofbal werd er gewalst en konden er vragen gesteld worden aan de prachtig uitgedoste hoogheid. De spanning liep langzaam op en toen de bul werd voorgelezen dacht iedereen dat de koning wel de nieuwe prins zou zijn, maar niets was minder waar, want vanuit het niets sprong Rien Janssen tevoorschijn als prins RIEN I. Onder een donderend applaus kreeg hij de tekenen van zijn waardigheid omgehangen en natuurlijk mocht zijn Karin hem als eerste feliciteren. In zijn maidenspeech vertelde prins RIEN dat de buikpijn die hij al sinds oktober, toen hij gevraagd werd, voelde en die in de afgelopen week onafgebroken was, nu helemaal over was. Hij riep niet alleen alle Karklingels, maar vooral ook de jeugdige oostrummers op samen met hem in Oostrum vastelaovend te vieren. Samen met zijn trotse Karin dansten zij de traditionele prinsedans waarna een spontane receptie volgde waarbij de nieuwe prins en zijn gemalin werden gelukgewenst. Daarna werd het gezellige en zeer druk bezochte prinsebal voortgezet tot in de kleine uurtjes. Oostrum, 20 januari 1996. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 12 STRUM LUB

Oostrum's Weekblad | 1996 | | pagina 12