Sacramentsprocessie Zondag a.s. -11 juni - vieren we Sacramentsdag en houden we, als het weer ons dit jaar welwillend is, onze jaarlijkse Sacramentsprocessie, als hulde aan Christus, aan Hem die we allen broodnodig hebben om Zijn weg te gaan, we willen daar zondag zichtbaar voor uitkomen. Moge Hij zegenend in ons midden zijn. We vertrekken om 10.00 uur vanuit onze kerk naar Transcedron, waar onze bisschop Monseigneur Frans Wiertz de Openluchtmis zal doen (die ook onze processie zal begeleiden), deze Openluchtmis wordt opgeluisterd door ons Gemengd koor en onze Harmonie. Na de Openluchtmis gaan we in processie weer terug naar onze kerk om daar de processie af te sluiten met het Tantum Ergo en de zegen met het ^"Allerheiligste. Wij leven in een maatschappij, die het geloof uit het openbare leven wil verbannen, die van het geloof een privé-aangelegenheid wil maken. Zeker is het geloof iets zeer persoonlijks, maar het laat zich niet begrenzen tot de gedachte van ons hart of tot de ruimte van het kerkgebouw. Het moet heel ons leven omvatten in al zijn dimensies, het moet ons beroep en onze vrije tijd doordringen, onze gezinnen en het openbare leven. Geloof en leven horen te samen. Een geloof dat niet beleefd wordt, is dood en zonder geloof verliest het leven zijn diepgang. Waar de band met God wordt losgemaakt, geraken alle terreinen van het leven in crisis: mens en natuur, mensen onderling in het maatschappelijk leven, de mens met zichzelf, de opvoeding, het gezin. Mensen daarentegen die een relatie met God hebben, kennen een diep innerlijke vrede, want zij weten zich van God afhankelijk en geborgen in die God. Dat willen wij getuigen door het houden van de Sacramentsprocessie. Wij verlaten met het Allerheiligste, met Christus die werkelijk aanwezig is in de hostie van de monstrans, de ruimte van de kerk en trekken door de straten ^7an onze parochie. Deze processie heeft niets te maken met een demonstra tie of een protestmars. We trekken door de straten niet om ons te laten zien, maar om de Heer, om Hem te verheerlijken die als het Brood van leven onder ons tegenwoordig is. Vandaag bij de processiegang willen we getuigenis afleggen, dat we de wegen van ons leven willen bewandelen als gelovige mensen. Wij gaan met Christus door de straten, langs onze woningen, voorbij onze werkplaatsen, opdat Hij die mag zegenen, niet alleen op Sacramentsdag, maar alle dagen, in arbeid en ontspanning, in vreugde en leed. Wij willen getuigen dat we Jezus nodig hebben in alle situaties van ons leven. Wij hebben Jezus nodig in de straten die we begaan, in de huizen die we bewonen, in onze arbeid en in onze vrije tijd. Het is ongetwijfeld een zegen voor onze parochie en voor 5

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 5