Aan alle inwoners van Oostrum. Hierbij delen wij U mede dat volgende week van 15 t/m 20 mei, de collecte zal worden gehouden voor het Astma-fonds. De dames van de OVB zijn bereidt hiervoor bij u langs te komen. Geef ook de Cara-patiënten de kans, zodat ook zij weer meer lucht zullen krijgen. Bijvoorbaat hartelijke dank. Organisatie Astma-fonds Oostrum. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- B Waterschapsverkiezingen 17 mei Het is voor het eerst dat mensen die een eigen huis bezitten zelf kunnen stemmen op hun kandidaten. De laatste jaren is de waterschapstaak sterk gewijzigd. Een beheer gericht op de instandhouding en gebruik van eigendommen (gebouw en gronden), naar een beheer dat mede is afgestemd op natuur en landschap (ecologie). De samenwerkende natuurverenigingen (IVN, Natuur Historisch Genoot schap, Stichting IKL, Stichting Milieufederatie Limburg, Stichting Limburgs Landschap, Vereniging Natuurmonumenten, en de Nederlandse Vereniging voor Sportvissers), hebben gevraagd, om mij kandidaat te stellen voor het bestuur van 'het Waterschap Peel en Maasvallei'. Misschien was u niet van plan te gaan stemmen. Toch zou ik u willen verzoe- -r ken dat wel te doen. Voor onze natuurgebieden is voldoende en goed water y \/an levensbelang. Ons drinkwater is weer fors duurder geworden. In droge tijden is er een groot watertekort. In natte winters overstromen onze rivieren. Waar vind je nog gezonde beken? Eind april lag onze eigen Oostrumse beek nog vol dode vis. (Vergiftigd?) Meestal zien we van onze waterloopjes niet meer dan een lichtgroene algen- soep, veroorzaakt door overbemesting. Dat is jammer. Maar het zou ook anders kunnen als we een betere afstem ming van natuur- en landbouwbelang bereiken. Kiest U voor natuur, milieu en landschap in het waterschapsbestuur? Dan heeft U 17 mei de kans op iemand uit het eigen dorp te stemmen, die zich daar voor in wil zetten en die voor U ook aanspreekbaar is. Joof Teeuwen categorie gebouwd -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 9 /p Astma ZZ Fonds

Oostrum's Weekblad | 1995 | | pagina 9